Sroka: Legia nie odstaje profesjonalizmem od PSG i Ajaxu

E-sport

Stworzenie e-sportowych dywizji w ramach najpotężniejszych klubów piłkarskich zdecydowanie stanowi jeden z najciekawszych trendów tego sezonu. Pionierem na polskim podwórku została stołeczna Legia podpisując kontrakt ze Sroką. Podczas targów Intel Extreme Masters pierwszy reprezentant Legia eSports opowiedział nam, między innymi, o kulisach transferu, a także o przyszłości sceny FIFA.

Przed kilkoma miesiącami takim najbardziej gorącym tematem jeśli chodzi o e-sport w Polsce było twoje podpisanie umowy z Legią Warszawa. Może coś więcej powiesz na ten temat? Jak przebiegały negocjacje z klubem?

 

Sroka: Generalnie kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie nie wiedząc dokładnie, że to jest Legia. Usłyszałem o tym jakoś w sierpniu. Z tygodnia na tydzień dowiadywałem się czegoś nowego i było coraz bliżej podpisania kontraktu aż w końcu usłyszałem konkretne warunki. Zgodziłem się na nie, ponieważ takim klubom jak Legia się nie odmawia i jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się w tym miejscu.

 

Gdy rozmawiasz ze swoimi kolegami z innych krajów i klubów europejskich i poruszacie temat organizacji w tych klubach. Legia odstaje w jakiś sposób od PSG czy Ajaxu?

 

Wydaje mi się, że nie ponieważ kiedy Legia robi jakiś turniej bądź showmatch tak naprawdę wygląda to bardzo profesjonalnie. Można to było zobaczyć podczas meczu mojego kolegi z drużyny, Łukasza kiedy mierzył się z zawodnikiem Ajaxu. Było to bardzo profesjonalnie zorganizowane i oglądalność również była dość wysoka. Na pewno jest zainteresowanie i mam nadzieję, że będzie to cały czas szło w tym kierunku, cały czas do przodu. Wierzę, że tak pozostanie.

 

Jaka twoim zdaniem jest przyszłość FIFY? Nie da się ukryć, że scena się bardzo rozwija. Czy twoim zdaniem zobaczymy tutaj w przyszłości na głównej scenie zawodników FIFA rywalizujących ze sobą podczas Intel Extreme Masters. Czy twoim zdaniem to jest realne?

 

Oczywiście mam taką nadzieję, ponieważ w 2014 roku FIFA 14 była obecna jako gra poboczna, był turniej Your Road to Katowice. Jest to do zrobienia na pewno i w tym tempie, w którym FIFA teraz tak naprawdę idzie jest coraz bliżej, żeby powiedzmy za rok pojawiła się na Intel Extreme Masters. Mam taką nadzieję, ponieważ teraz FIFA jest w takim miejscu, w którym nie była jeszcze tak naprawdę nigdy. Już dwa kluby piłkarskie, w pełni profesjonalne, podpisały kontrakty z zawodnikami także wszystko idzie tak naprawdę w fajnym kierunku i oby tak dalej.  

Wojciech Podgórski, JN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze