Burić z polskim obywatelstwem!

Piłka nożna
Burić z polskim obywatelstwem!
fot. CyfraSport

Wieloletni bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić otrzyma polski paszport. Bośniak, który w barwach Kolejorza występuje od grudnia 2008 roku nie będzie już traktowany jako gracz spoza Unii Europejskiej. 6 marca o przyznaniu obywatelstwa zdecydował prezydent Andrzej Duda.

Jasmin Burić w barwach Lecha Poznań występuje już dziewiąty rok. To obecnie zawodnik z największym stażem w barwach Kolejorza, z którym zdobył dwa mistrzostwa Polski i trzykrotnie wystąpił w fazie grupowej europejskich pucharów. Burić szybko zżył się z naszym krajem i nauczył języka polskiego, a po zakończeniu przygody z Lechem na boisku deklarował, że chce kontynuować współpracę także poza nim.

Bośniak rozpoczął starania o przyznanie polskiego paszportu w 2014 roku. Ówczesny prezydent Bronisław Komorowski długo odmawiał, zaś ponowienie prośby spotkało się z pozytywnym odzewem Andrzeja Dudy.

Zdobycie polskiego obywatelstwa poprawi sytuację Burica w Lechu. Obecnie jest on bramkarzem rezerwowym i ustępuje miejsca na boisku Matosowi Putnocky'emu, jednak wreszcie Bośniak nie będzie rozpatrywany jako obcokrajowiec spoza Unii Europejskiej, co ułatwi wiele dezycji trenerowi Nenadowi Bjelicy. Podstawowymi zawodnikami Kolejorza są obecnie Abdul Aziz Tetteh i Wołodymyr Kostewycz, przez co wystawianie Burica między bramkami było problematyczne.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze