Pierwszy Puchar Polski na śniegu zakończony

Siatkówka
Pierwszy Puchar Polski na śniegu zakończony
fot. SnowVolley.pl

W weekend w Białce Tatrzańskiej zakończyła się tegoroczna, pierwsza pod nazwą edycja Pucharu Polski w siatkówce na śniegu. Wśród pań najlepsze okazały się Marlena Bębenek i Anna Gnyś, a wśród panów Mateusz Paszkowski i Maciej Lewicki.

Do turnieju kobiet przystąpiło osiem par, więc postawiano na rozgrywanie zawodów systemem brazylijskim. Jego zalety wykorzystał między innymi duet Patryarcha/Dzikowska, który mimo porażki z Adrianną Gaś oraz Natalią Krzempek zdołał awansować do wielkiego finału. W małym finale zwyciężczynie pierwszego turnieju o Puchar Polski w siatkówce – Gaś/Krzempek okazały się lepsze od pary Bałdys/Szajer.

 

W turnieju męskim, w niedzielę do rozegrania były w sumie cztery spotkania. W półfinałach Kaszewiak/Krzyżanowski oraz Paszkowski/Lewicki pokonali bardziej doświadczonych – Ciułę/Szczepanika oraz Kiniorskiego/Kołodziejczyka. W meczu o brązowy medal lepsi okazali się Karol Szczepanik i Paweł Ciuła, z kolei w wielkim finale bezkonkurencyjni okazali się Mateusz Paszkowski/Maciej Lewicki, którzy wreszcie zagrali na miarę oczekiwań oraz potencjału, którym dysponują.

 

- Kluczem do naszego zwycięstwa w tym turnieju była zdecydowanie mniejsza liczba błędów własnych, niż podczas turnieju w Wiśle czy Szpindlerowym Młynie w Czechach. Rywalizacja w turniejach siatkówki na śniegu jest dla nas zdecydowanie trudniejsza, niż gra na piasku. Przeciwnikiem są nie tylko rywale po drugiej stronie siatki, ale także warunki atmosferyczne czyli temperatura, silny wiatr oraz niskie temperatury powiedział Mateusz Paszkowski po zakończeniu finałowego starcia.

 

- Atmosfera, cała otoczka turnieju były naprawdę kapitalnie. Organizacyjnie turnieje Snow Volley stały na wysokim, równym poziomie. Gra w takiej scenerii, jak ta w Białce Tatrzańskiej, przy stoku i w otoczeniu gór robiła niesamowite wrażenie. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy dołożyć swoją grą cegiełkę do sukcesu turnieju. Jeżeli tylko będziemy mieli okazję, to z całą pewnością za rok przyjedziemy zagrać w zawodach Pucharu Polski w siatkówce na śniegu – zakończył Maciej Lewicki.

 

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 roku otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu.

 

Wyniki turnieju mężczyzn:

 

Półfinał: Kaszewiak/Krzyżanowski – Kiniorski/Kołodziejczyk 21:18

Półfinał: Ciuła/Szczepanik – Paszkowski/Lewicki 13:21

Mecz o trzecie miejsce: Kiniorski/Kołodziejczyk – Ciuła/Szczepanik 16:21

Finał: Kaszewiak/Krzyżanowski – Paszkowski/Lewicki 15:21

 

Wyniki turnieju kobiet:

 

Gaś/Krzempek – Hankus/Toborek 21:5  

Bębenek/Gnyś – Patryarcha/Dzikowska 15:21

Niedośpiał/Szromnik – Olipra/Jaszkowska 3:21

Żebrowska/Kosobucka – Bałdys/Szajer 14:21

Gaś/Krzempek – Patryarcha/Dzikowska 21:12

Olipra/Jaszkowska – Bałdys/Szajer 15:21

Hanus/Toborek – Bębenek/Gnyś 14:21

Niedośpiał/Szromnik – Żebrowska/Kosobucka 13:21

Patryarcha/Dzikowska- Żebrowska/Kosobucka 21:13

Bębenek/Gnyś – Olipra/Jaszkowska 28:26

Półfinał: Bałdys/Szajer – Patryarcha/Dzikowska 18:21

Półfinał: Gaś/Krzempek – Bębenek/Gnyś 21:23

Mecz o trzecie miejsce: Bałdys/Szajer – Gaś/Krzempek 17:21

Finał: Bębenek/Gnyś – Patryarcha/Dzikowska 21:11

ask, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie