PlusLiga: ZAKSA ograła AZS

Siatkarze AZS Częstochowa przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 w meczu kończącym 25. kolejkę PlusLigi. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego umocnili się na pozycji lidera, a nad drugą Asseco Resovią mają osiem punktów przewagi.

Przed laty mecze siatkarzy z Częstochowy i Kędzierzyna-Koźla elektryzowały wielu kibiców siatkówki w kraju. Decydowały o tytule mistrza Polski. Tym razem oba zespoły w tabeli dzieli ogromna różnica punktów. ZAKSA potwierdziła rolę faworyta i pewnie wygrała.

Pierwszy i drugi set zakończyły się zdecydowaną porażką gospodarzy (15:25, 16:25). Dziesięciominutowa przerwa po drugiej partii wyraźnie pomogła częstochowianom, którzy duże lepiej atakowali oraz ustawiali szczelny blok i uzyskali prowadzenie 12:10. Przy tym wyniku szkoleniowiec ZAKSY po raz pierwszy w meczu poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Krótka pauza pomogła uspokoić gościom przyjęcie i szybko uzyskać przewagę (12:14). Siatkarze AZS walczyli do końca, jednak w decydujących momentach trzeciej odsłony górę wzięło doświadczenie zawodników mistrza Polski. MVP: Grzegorz Pająk.

W kolejnej serii spotkań PlusLigi ZAKSA spotka się u siebie z BBTS Bielsko-Biała, a AZS Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Asseco Resovią.

AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 16:25, 20:25)

AZS: Konrad Buczek, Bartosz Buniak, Ołeksandr Grebeniuk, Mykoła Moroz, Łukasz Polański, Adrian Szlubowski - Adam Kowalski (libero) oraz Bartłomiej Janus, Tomasz Kowalski, Rafał Szymura.

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Patryk Czarnowski, Dawid Konarski, Grzegorz Pająk, Kamil Semeniuk - Paweł Zatorski (libero).

Wyniki meczów 25. kolejki PlusLigi:

2017-03-02: Onico AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 20:25)
2017-03-03: Łuczniczka Bydgoszcz - Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 22:25)
2017-03-04: Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)
2017-03-04: GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:22, 13:15)
2017-03-04: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 2:3 (25:19, 25:23, 17:25, 21:25, 10:15)
2017-03-04: BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin 1:3 (25:20, 17:25, 14:25, 26:28)
2017-03-05: Lotos Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:14, 18:25, 26:28)