Podział punktów w Szczecinie. Fojut uratował punkt Pogoni

Pogoń Szczecin na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Wisłą Płock. Punkt gospodarzom uratował golem w 76. minucie Jarosław Fojut.

Obie drużyny mają podobny cel na ten moment sezonu. Jest nim oczywiście walka o czołową ósemkę Lotto Ekstraklasy. W tym meczu było widać asekuracyjne podejście z obu stron. Spotkanie było wyrównane i nie zapewniło kibicom zbyt wielu emocji. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 42. minuty. Wtedy zagotowało się w polu karnym Pogoni. W ogromnym zamieszaniu  sprytem wykazał się Szymiński, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyła Pogoń, ale długo nie potrafiła wyrównać. Udało się do na piętnaście minut przed końcowym gwizdkiem. Skoro nie szło z gry, to z pomocą przyszedł rzut wolny. Adam Gyurcso dośrodkował na głowę Jarosława Fojuta. Stoper Pogoni pewnym uderzeniem pokonał Seweryna Kiełpina i uratował punkt dla swojej drużyny. W końcówce gospodarze szukali jescze gola dającego zwycięstwo, ale zabrakło im skuteczności.

Pogoń po 24 kolejkach jest na dziewiątym miejscu i ma 31 punktów. Wisła zebrała dwa oczka mniej i jest jedenasta.

Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Szymiński (42), 1:1 Jarosław Fojut (76-głową).

Żółte kartki - Pogoń Szczecin: David Niepsuj, Cornel Rapa, Kamil Drygas. Wisła Płock: Jose Kante, Kamil Sylwestrzak, Giorgi Merebaszwili, Damian Byrtek, Cezary Stefańczyk, Maksymilian Rogalski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 3 458.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, David Niepsuj - Spas Delew, Mate Cincadze (46. Mateusz Matras), Rafał Murawski (82. Dawid Kort), Kamil Drygas, Adam Frączczak - Nadir Ciftci (46. Adam Gyurcso).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak - Giorgi Merebaszwili (90+3. Bartłomiej Sielewski), Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski (63. Patryk Stępiński), Piotr Wlazło - Jose Kante (77. Mateusz Piątkowski).