Polska siatkarka z Pucharem Włoch

Zwyciężczynie Pucharu Polski poznaliśmy na początku stycznia, w miniony weekend poznaliśmy natomiast zdobywcę Pucharu Włoch. Zespół Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupą sięgnął po to trofeum, pokonując w decydującej rozgrywce we Florencji Liu Jo Normeccanica Modena 3:0.

Conegliano zdobyło swoje drugie trofeum w tym sezonie. W grudniu 2016 roku sięgnęły po Superpuchar, pokonując w finale zespół z Bergamo. W drodze do finału pokonały m. in. Igor Gorgonzolę Novarę (3:1).

W miniony weekend odniosły wyraźne zwycięstwo pokonując ekipę z Modeny 3:0 (25:23, 25:22, 25:23). W finałowym spotkaniu liderkami zespołu były Serena Ortolani, która zdobyła 18 punktów i miała 52% skuteczności w ataku oraz amerykańska atakująca, Nicole Fawcett (15 punktów).

Reprezentantka Polski, Katarzyna Skorupa rozegrała całe spotkanie i zapisała na swoim koncie 4 punkty (po dwa blokiem i atakiem). To jej nie pierwsze trofeum w Serie A, dwa sezony temu zdobyła mistrzostw Włoch w barwach Pomi Casalmaggiore. W swoim dorobku ma także m.in. mistrzostwo Polski i trzy puchary Polski.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrana została libero Conegliano, Monica De Gennaro. - Każda zawodniczka z naszego zespołu miała swój wkład w ten sukces. Widać, że mamy silny zespół – powiedziała MVP turnieju.

Przed ekipą z Conegliano kolejne wyzwania: są liderem włoskiej Serie A i mają 9 punktów przewagi nad drugim Pomì Casalmaggiore. Z dobrej strony pokazały się także w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Choć miały zapewniony awans do finałów, bo 22 i 23 kwietnia w Treviso będą jego gospodarzem, zajęły drugą lokatę w grupie, ulegając minimalnie w tie-breakach Liu Jo Normeccanice Modenie i Chemikowi Police.

Imoco Volley Conegliano – Liu Jo Nordmeccanica Modena 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)