Belotti błysnął w ostatnim meczu z US Palermo (3:1), popisując się hattrickiem w siedem minut. Dzięki temu ma już 22 trafienia w Serie A i pewnie zmierza po koronę króla strzelców. W umowie Włocha jest wpisana klauzula odstępnego, wynosząca 100 milionów euro, którą mogą aktywować wyłącznie kluby zagraniczne.

 

- Gdy cofniemy się w przeszłość, 100 milionów euro wydawało się być kwotą wziętą z sufitu, jednak teraz wygląda, że to za mało… Jeśli teraz umieszczałbym klauzulę w jego kontrakcie, dałbym tam 150 milionów euro. Porównajcie go z Messim. On jest młodszy, więc jest wart więcej - przyznał prezydent włoskiego klubu Urbano Cairo.

 

Jeśli 23-latek będzie nadal tak skuteczny, prędzej czy później ktoś go wykupi za duże pieniądze. Media informowały wcześniej, że o sprowadzeniu Włocha myślą między innymi Arsenal Londyn i Bayern Monachium.

 

Belotti jest piłkarzem Torino FC od 2015 roku. Kontrakt reprezentanta Włoch obowiązuje do czerwca 2021 roku. Serwis transfermarkt.de wycenia go na 20 milionów euro.