Prezydent Torino FC: Dla mnie Belotti jest wart więcej niż Messi

Piłka nożna
Prezydent Torino FC: Dla mnie Belotti jest wart więcej niż Messi
fot. PAP

Andrea Belotti imponuje w tym sezonie skutecznością, dlatego coraz częściej mówi się o jego transferze. Według prezydenta Torino FC, 23-latek jest wart więcej niż Lionel Messi!

Belotti błysnął w ostatnim meczu z US Palermo (3:1), popisując się hattrickiem w siedem minut. Dzięki temu ma już 22 trafienia w Serie A i pewnie zmierza po koronę króla strzelców. W umowie Włocha jest wpisana klauzula odstępnego, wynosząca 100 milionów euro, którą mogą aktywować wyłącznie kluby zagraniczne.

 

- Gdy cofniemy się w przeszłość, 100 milionów euro wydawało się być kwotą wziętą z sufitu, jednak teraz wygląda, że to za mało… Jeśli teraz umieszczałbym klauzulę w jego kontrakcie, dałbym tam 150 milionów euro. Porównajcie go z Messim. On jest młodszy, więc jest wart więcej - przyznał prezydent włoskiego klubu Urbano Cairo.

 

Jeśli 23-latek będzie nadal tak skuteczny, prędzej czy później ktoś go wykupi za duże pieniądze. Media informowały wcześniej, że o sprowadzeniu Włocha myślą między innymi Arsenal Londyn i Bayern Monachium.

 

Belotti jest piłkarzem Torino FC od 2015 roku. Kontrakt reprezentanta Włoch obowiązuje do czerwca 2021 roku. Serwis transfermarkt.de wycenia go na 20 milionów euro.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie