Kolejny turniej spod szyldu IEM odbędzie się w Sydney

E-sport
Kolejny turniej spod szyldu IEM odbędzie się w Sydney
Fox Sports

Jeszcze do końca nie opadły emocje po IEM Katowice 2017, a ESL już zapowiada kolejny turniej. Już w maju impreza sygnowaną marką Intel zagości do Sydney. Do udziału w rozgrywkach zaproszone zostały SK Gaming oraz Renegades.

Trzeba przyznać, że tegoroczna zima obeszła się z nami dosyć łagodnie. Aura dopisywała również podczas turnieju w Katowicach, a odpowiednie podgrzanie temperatury zadbała również, jak zwykle, niezawodna publiczność. Pomimo tego włodarze ESL postanowili tym razem postawić na miejsce charakteryzujące się nieco przyjaźniejszymi warunkami klimatycznymi. W konsekwencji następny turniej Intel Extreme Masters odbędzie się w słonecznym Sydney.

 

Przystanek w Sydney stanowi część dwunastego sezonu imprez z cyklu IEM. Rozgrywki zostały zaplanowane na 6-7 maja. Teatrem zmagań stanie się Qudos Bank Arena dysponująca 18 tysiącami miejsc dla widzów. Dla uczestników przygotowano pulę nagród o wysokości 260 tysięcy dolarów australijskich. Organizatorzy odsłonili już sylwetki dwóch drużyn, które wezmą udział w turnieju. Zaproszenie otrzymali reprezentanci SK Gaming oraz Renegades, a już w niedalekiej przyszłości dołącza do nich cztery kolejne formacje. Pozostałe miejsca zostaną zapełnione lokalnymi zespołami.

 

Dwa dni to stosunkowo mało czasu na sprawne przeprowadzenie tak prestiżowego turnieju. W tej sytuacji możemy spodziewać się napiętego terminarza, co przypuszczalnie nie przypadnie do gustu uczestnikom. Poza tym ze względu na różnicę czasu transmisja w Polsce przypadnie na wczesne godziny poranne.  

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze