Paryż-Nicea: Etapowe zwycięstwo Bennetta, Demare nadal liderem

Irlandczyk Sam Bennett (Bora) wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea, na którym zawodnicy mieli do pokonania 190 km z Chablis do Chalon-sur-Saone. Michał Gołaś (Sky) zajął 60. miejsce. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Francuz Arnaud Demare (FDJ).

Bennett wyprzedził po sprincie Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza) i Niemca Johna Dagenkolba (Trek). Ponad stu kolarzy ukończyło etap z tym samym czasem.

Demare zajął szóste miejsce i zachował sześciosekundową przewagę nad Francuzem Julianem Alaphilippe'em (Quick-Step). Od trzeciego Kristoff ma rezultat lepszy o 13 s. Gołaś ma już ponad 16 i pół minuty straty.

We wtorek zawodnicy mogli rywalizować w lepszych warunkach niż w poprzednich dniach, kiedy musieli zmagać się z opadami i burzami. Ostatnie kilkadziesiąt kilometrów 3. etapu pokonali w słońcu.

W środę odbędzie się jazda indywidualna na czas na 14,5-kilometrowym odcinku z Beaujeu do Mont Brouilly.

Ośmioetapowy wyścig, z najwyższą kategorią UCI World Tour, zakończy się 12 marca w Nicei.

Wyniki 3. etapu, Chablis - Chalon-sur-Saone (190 km)