Polak powalczy o mistrzostwo na torze F1 w Abu Zabi

Moto
Polak powalczy o mistrzostwo na torze F1 w Abu Zabi
fot. Facebook

Alex Karkosik wystartuje w piątek w wyścigach ostatniej rundy bliskowschodniej Formuły Gulf. Na znanym z Formuły 1 torze Yas Marina w Abu Zabi Polak chce przypieczętować mistrzowski tytuł.

Po wygraniu pięciu z dotychczasowych ośmiu wyścigów, 16-latek z Torunia prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 47 punktów na 57 możliwych jeszcze do zdobycia. W Abu Zabi Alex nie musi więc stawiać wszystkiego na jedną kartę i może kontrolować sytuację, ale mimo wszystko zamierza walczyć o zwycięstwa w obu wyścigach.

W czwartek kierowców czekają trzy sesje treningowe po 20 minut każda. Piątek rozpocznie się od kwalifikacji, po której odbędą się dwa wyścigi liczące po 21 okrążeń. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10:50 polskiego czasu. Drugi o 14:15.

- Nie mogę się doczekać wielkiego finału! - mówi Karkosik. - Od powrotu z ostatniej rundy w Dubaju intensywnie trenowałem w ramach przygotowań do europejskiej części sezonu 2017, ale w piątek chcę postawić kropkę nad i, kończąc starty na Bliskim Wschodzie z tytułem mistrzowskim. Wiem, że mam sporą przewagę w tabeli i nie muszę ryzykować, ale chcę zakończyć moją przygodę z Formułą Gulf ponownie walcząc o zwycięstwa. Cieszę się, że kończymy sezon właśnie na torze Formuły 1, który doskonale znam z relacji telewizyjnych. Mam nadzieję, że emocje będą równie duże, jak podczas decydującego pojedynku o tytuł w F1 w listopadzie.

Więcej informacji o Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/

AŁ, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze