Żużlowe ME: Najlepsi zawodnicy Europy przyjadą do Lublina

Żużel
Żużlowe ME: Najlepsi zawodnicy Europy przyjadą do Lublina
fot. materiały prasowe

Szesnastego września na stadionie MOSiR - Bystrzyca w Lublinie odbędzie się wielki finał cyklu Speedway Euro Championship 2017. Spoglądając wstecz, ostatnia runda mistrzostw Europy to niespodziewane rozstrzygnięcia oraz niezapomniane emocje. Tego spodziewać się możemy również w Lublinie.

Po rocznej przerwie żużel wraca na tor przy Alejach Zygmuntowskich. Reaktywowana drużyna ligowa zbudowała bardzo silny, konkurencyjny skład, który zapewni kibicom wielu żużlowych wrażeń.
 
By w pełnić zadowolić fanów „czarnego sportu”, organizatorzy Speedway Euro Championship postanowili, że finał mistrzostw Europy odbędzie się w właśnie w Lublinie.

- Pasjonaci żużla zgłosili się do mnie z pytaniem, czy Ministerstwo Sportu i Turystyki obejmie patronat nad SEC. Oczywiście zrobiliśmy to z przyjemnością, ponieważ czujemy, że zawody o Indywidualne Mistrzostwo Europy będą dużą promocją miejsca, w którym żużla jeszcze nie ma, ale za chwilę będzie. Żużel jest bardzo popularnym sportem w naszym kraju, tuż za piłką nożną. To jest tradycja i chcemy, aby żużel gościł na stadionach jak najczęściej. Nic tak nie gwarantuje integracji ze znajomymi, jak wspólne oglądanie widowiska sportowego - powiedział Jarosław Stawiarski, Wiceminister Sportu i Turystyki.
 
Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. O renomie odnowionych mistrzostw Europy świadczy doborowa stawka zawodników.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy uczestniczyć w odbudowie żużla w Lublinie. Po ubiegłorocznym meczu Polska - Dania, wiedzieliśmy jaka panuje energia w tym mieście. Świetną robotę odegrał tutaj Jakub Kępa, dlatego po rozmowach doszliśmy do wniosku, że warto zorganizować tutaj w Lublinie finał mistrzostw Europy. Wierzymy, że to będzie wielkie show, wielka nagroda dla kibiców. Przyjadą tutaj wielcy zawodnicy, rozdamy puchary i medale. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do Lublina 16 września! - dodał Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu Speedway Euro Championship.

Warto przypomnieć, iż poprzedniej edycji, o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej cyklu SEC decydował nie tylko ostatni turniej, ale ostatni bieg. Nieoczekiwanie, mistrzem Europy został Nicki Pedersen.
 
Duńczyk zmagania w SEC 2016 zaczął od odległej, dwunastej pozycji w niemieckim Güstrow.
 
Na półmetku cyklu, „Power” miał tylko 13 oczek w klasyfikacji generalnej i nic nie wskazywało na to, że będzie liczył się w walce o medale mistrzostw Starego Kontynentu. Druga część sezonu była jednak zdecydowanie lepsza w wykonaniu 3-krotnego mistrza świata. Bardzo dobry występ w Togliatti oraz perfekcyjne zawody w Rybniku sprawiły, że Nicki Pedersen pierwszy raz w żużlowej karierze został zwycięzcą cyklu Speedway Euro Championship.
 
W cyklu SEC 2017 zagwarantowany udział ma pierwsza piątka zmagań z poprzedniego sezonu. Oprócz Nickiego Pedersena wystąpią Vaclav Milik, Krzysztof Kasprzak, Grigorij Łaguta i Leon Madsen.

O pozostałe wolne miejsca żużlowcy walczyć będą w eliminacjach, które rozpoczną się już 1 maja.

Sprzedaż biletów na wielki finał Speedway Euro Championship w Lublinie rozpocznie się 20 marca. Wejściówki będzie można kupić za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl, w wybranych punktach STS oraz salonach Empik. Szczegółowe informacje na temat cen biletów, już wkrótce!

AŁ, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze