Kary dla zawodników Lechii Gdańsk i trenera Lecha Poznań

Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała w środę ukarała dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk Vanję Milinkovicia-Savicia oraz Sławomira Peszkę trzema meczami dyskwalifikacji. Z kolei trener Lecha Poznań Nenad Bjelica z trybun poprowadzi najbliższy mecz z Arką Gdynia.

Kary komisji to pokłosie niedzielnego meczu 24. kolejki ekstraklasy pomiędzy Lechem a Lechią (1:0). Obfitował on w emocje nie tylko piłkarskie, ale także pozasportowe.

Prowadzący zawody międzynarodowy sędzia Szymon Marciniak miał bardzo dużo pracy, pokazał aż trzy czerwone kartki i 12 żółtych, wiele z nich za niesportowe zachowanie. Kartki otrzymywali również zawodnicy rezerwowi. Ponadto w przerwie spotkania szkoleniowiec poznańskiego zespołu Bjelica został odesłany na trybuny za zachowanie tuż po gwizdku kończącym pierwsza połowę.

Komisja Ligi surowo oceniła niewłaściwe zachowanie uczestników tego spotkania. Peszko i Milinkovic-Savic będą musieli pauzować przez trzy mecze. Mniejszą karę otrzymał Bjelica, który najbliższy, piątkowy pojedynek "Kolejorza" w Gdyni poprowadzi z trybun.

Komisja ukarała także trenera bramkarzy Górnika Łęczna Arkadiusza Onyszkę dyskwalifikacją na jedno spotkanie za niesportowe zachowanie w trakcie meczu z Koroną Kielce.