Tirreno-Adriatico: Pierwszy etap dla ekipy BMC

Kolarze grupy BMC wygrali w środę pierwszy etap siedmioetapowego wyścigu Tirreno-Adriatico (kat. World Tour) - jazdę drużynową na czas o długości 22,7 km w Lido di Camaiore. Liderem został Włoch Damiano Caruso.

Zawody mają bardzo silną obsadę, startują 22 zespoły. W wyścigu jedzie pięciu polskich kolarzy, w tym Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) i Michał Kwiatkowski (Sky) oraz Maciej Bodnar, Paweł Poljański (obaj Bora-Hansgrohe) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Zespół Majki Bora-Hansgrohe zajął 15. miejsce ze stratą 1.11, a ekipa Kwiatkowskiego Sky była 18. - strata 1.42.

Między morzami Tyrreńskim i Adriatyckim ścigają się m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana oraz Włosi Vincenzo Nibali i Fabio Aru, a także mistrz świata Słowak Peter Sagan.

Majka i Kwiatkowski jadą w tej samej imprezie po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie pierwszy z nich zdobył brązowy medal.

Wyścig zakończy się 14 marca indywidualną czasówką w San Benedetto del Tronto (10 km). Kluczowy ma być czwarty etap, kończący się 16-kilometrowym podjazdem na przełęcz Terminillo.