Cinkrof jednak zagra w Origen

Inne
Cinkrof jednak zagra w Origen

W barwach outsidera wiosennego splitu EU LCS jednak zobaczymy polskiego dżunglera Jakuba „Cinkrof” Rokickiego. Doniesienia w tym kontekście pojawiały się od około tygodnia, ale zawodnik długo się wahał czy przyjąć propozycję od zespołu Enrique „xPeke” Cedeno Martineza. Ostatecznie strony doszły jednak do porozumienia.

W związku z tym Polak zamienił hiszpańskie ThunderX3 Baskonia na występujące w EU LCS Origen. Niewątpliwie jest to duża szansa dla polskiego zawodnika, ale jednocześnie spore ryzyko, gdyż jego nowa drużyna prezentuje się w tym splicie fatalnie, a samą formację trawi wiele niełatwych do rozwiązania problemów. Ciężko też przypuszczać, by trudności automatycznie zniknęły po ostatnich zmianach w składzie – tym bardziej, że Polak nie zagra w arcyważnym dla Origen tygodniu siódmym. W najbliższej kolejce, w której OG zmierzy się z Team ROCCAT oraz Giants, rolę dżunglera będzie pełnił jeszcze Koreańczyk Kim „Wisdom” Tae-wan.


Sam Cinkrof znany jest przede wszystkim z występów na polskiej oraz hiszpańskiej scenie. Właśnie z Półwyspem Iberyjskim związany był w ostatnim czasie, z sukcesami reprezentując takie drużyny jak The Penguins Mafia czy ostatnio ThunderX3 Baskonia. Z Pingwinami zajmował drugie miejsce w wiosennym splicie tamtejszego LVP, a także docierał do półfinału letniej edycji zmagań. Polak został także wybrany MVP sezonu zasadniczego letnich rozgrywek. Wcześniej Cinkrof wyróżniał się na rodzimej scenie dobrymi występami w barwach Szef+6. Warto zauważyć, że dżungler zostawia ThunderX3 Baskonia na pierwszym miejscu w hiszpańskiej lidze. Zawodnik związał się z Origen do listopada bieżącego roku, czyli de facto do końca obecnego sezonu.


Jednocześnie hiszpański AS donosi, że prawdopodobnym jest, iż miejsce na dolnej alei OG zajmie inny Polak - wspierający Ireneusz „Iluzjonist” Opaliński. Podstawą artykułu jest fakt, że Iluzjonist znalazł się na oficjalnej liście Riot Games, na której widnieją zawodnicy zakontraktowani przez zespoły. Warto jednak zauważyć, że Polak znajduje się zgłoszonym tam składzie OG od początku splitu, bowiem pełnił w zespole funkcję rezerwowego, co determinuje obecność w tym dokumencie. Jednocześnie sam zawodnik odniósł się do tych spekulacji, tonując nastroje. Zważywszy jednak na fakt, że obecnie funkcję wspierającego Origen pełni weteran xPeke, który jest raczej opcją awaryjną aniżeli rozwiązaniem docelowym, istnieje możliwość, że zobaczymy Iluzjonista w EU LCS jeszcze w tym splicie.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze