Fornalik: Z Lechią tanio skóry nie sprzedamy

Piłka nożna
Fornalik: Z Lechią tanio skóry nie sprzedamy
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Piłkarze Ruchu Chorzów w sobotę podejmą lidera ekstraklasy Lechię Gdańsk. - Tanio skóry nie sprzedamy, postaramy się o niespodziankę – zadeklarował trener „Niebieskich” Waldemar Fornalik.

Chorzowianie nie przegrali ostatnich trzech meczów, pokonali m.in. na wyjeździe mistrza Polski Legię Warszawa 3:1. Mimo to zajmują 14. miejsce, mając dwa razy mniej punktów niż gdańszczanie.

 

Lechia czeka na wyjazdowe zwycięstwo od połowy października. W Chorzowie lider zagra bez pauzujących za kartki Grzegorza Kuświka i Sławomira Peszko.

 

- Przyjeżdża bardzo silna drużyna, która nieprzypadkowo przewodzi tabeli. Wypadło z kadry Lechii dwóch istotnych graczy, jednak dojdą z pewnością nowi, wypoczęci zawodnicy – dodał Fornalik.

 

Podkreślił, że jego zespół w ostatnich pięciu meczach zdobył 10 punktów.

 

- Doszli rekonwalescenci po kontuzjach, trzeba wierzyć, że ta drużyna jest w stanie punktować. Wygląda to optymistycznie, choć nie chcę zapeszać. Zapowiada się ciekawy mecz – stwierdził trener.

 

Zaznaczył, że zależało mu zimą na wzmocnieniu składu, doszedł tylko wypożyczony z Lechii pomocnik Milen Gamakow, m.in. z powodu zakazu transferów nałożonego na klub.

 

- Ci młodzi zawodnicy, których mamy, z każdym tygodniem stają się lepsi. U jednych ten proces zachodzi szybciej, u innych wolniej. Chciałbym mieć więcej piłkarzy w kadrze, nie udało się. Nie możemy z tego powodu biadolić i spuszczać głów – powiedział.

 

Nie chciał szerzej komentować kwestii przedłużenia wygasającej w czerwcu umowy z Ruchem. W listopadzie klub poinformował o podpisaniu przez szkoleniowca kontraktu na kolejne dwa lata, teraz okazało się, że informacja była nieprecyzyjna.

 

- Było porozumienie, ale przed złożeniem podpisów pewne ustalenia - na które nie mogłem się zgodzić - zostały zmienione. Zostawmy ten temat. Nie robię z tego problemu. Nie rozmawiałem na ten temat z nowym zarządem, bo pora na to – wyjaśnił Fornalik.

 

Początek sobotniego meczu w Chorzowie o godz. 18:00.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze