MEJ w szermierce: Srebro florecistek, brąz szpadzistek

Inne
MEJ w szermierce: Srebro florecistek, brąz szpadzistek
fot. PAP

Polskie florecistki zdobyły w bułgarskim Płowdiw srebrny medal, a szpadzistki brązowy w mistrzostwach Europy juniorów (do lat 20). Czwarta lokata przypadła natomiast szablistom. Biało-czerwoni cztery razy stanęli na podium w zakończonym w czwartek czempionacie.

Brązowe medal wywalczyli floreciści oraz indywidualnie władająca tą samą bronią Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań). Polki w składzie z Walczyk, Julią Chrzanowską (także KU AZS UAM Poznań), Renatą Tomczak (IKS Leszno) i Beatą Żurowską (KS Wrocławianie) w finale drużynowej rywalizacji musiały uznać wyższość Rosjanek, z którymi przegrały mecz o złoto 35:38.

 

Wcześniej w ćwierćfinale pokonały Brytyjki 45:31, a w półfinale Włoszki 36:34.

 

Szpadzistki: Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemanowice Śląskie), Julia Falińska (KSz Warszawianka), Anna Mroszczak i Paulina Wilaszek (obydwie KS Szpada Wrocław), w 1/8 finału były lepsze od Rumunek (45:38), w kolejnej rundzie od Niemek (38:37). W półfinale uległy Francuzkom 32:45, ale znakomicie spisały się w rywalizacji o brąz pokonując Rosjanki 45:30.

 

Zespół szablistów w składzie Cezary Białecki (MUKS Victor Warszawa), Mateusz Godlewski (KKSz Konin), Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec), Karol Lademann (AZS AWF Warszawa) w 1/8 finału wygrał z Bułgarami 45:40, w ćwierćfinale z Węgrami 45:39. Porażka w półfinale z Włochami (32:45), późniejszymi triumfatorami, sprawiła, że pozostała im rywalizacja o trzecie miejsce. W niej ulegli jednak Francuzom 24:45.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie