Superliga pingpongistów: Kolejny reprezentant Indii w Bydgoszczy

Inne
Superliga pingpongistów: Kolejny reprezentant Indii w Bydgoszczy
fot. PAP

Zwycięzca ubiegłorocznego turnieju World Tour w tenisie stołowym w belgijskim De Haan 24-letni reprezentant Indii Sathiyan Gnanasekaran podpisał roczny kontrakt z klubem superligi Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.

- Bardzo dobre występy w tym sezonie Harmeeta Desaia sprawiły, że postanowiliśmy z nim przedłużyć umowę, a dodatkowo zakontraktować jego kolegę z kadry narodowej Sathiyana Gnanasekarana - powiedział trener-menedżer Zooleszcz Gwiazdy Zbigniew Leszczyński.

 

23-letni Desai wygrał sześć pojedynków, dwa przegrał i ma najlepszy bilans w bydgoskiej drużynie, zajmującej siódme miejsce w tabeli.

 

- Zawodnicy z Indii będą na co dzień trenować w ośrodku w Portugalii. Przykład grającego w jednym z najlepszych europejskich klubów Sharatha Kamala Achanty (w Borussii Duesseldorf) pokazuje, że tamtejsi zawodnicy są coraz lepsi. Kilka miesięcy temu Gnanasekaran wygrał zawody World Tour w Belgii i tym samym powtórzył wyczyn Achanty - dodał Leszczyński.

 

Gnanasekaran będzie trzecim pingpongistą z Indii w polskiej superlidze. Wcześniej Amalraj Anthony grał w Morlinach Ostróda i Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów.

 

Kilka lat temu reprezentację Indii prowadził Leszek Kucharski.

 

- Podobnie jak inne drużyny, budujemy skład na sezon 2017/2018. Chcemy zatrzymać Marka Badowskiego, wicemistrza kraju seniorów, który wcześniej był mistrzem Polski juniorów i młodzieżowców. Trudno dziś powiedzieć, czy tak się stanie, bo ma też inne propozycje - podsumował trener.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze