Zawodnicy Sky częściowo powetowali sobie niepowodzenie z poprzedniego dnia, gdy w jeździe drużynowej na czas, po serii defektów, zajęli dopiero 18. miejsce. Blisko dwuminutowa strata, jaką ponieśli liderzy drużyny - Thomas i Hiszpan Mikel Landa, praktycznie przekreśliła ich szanse włączenia się do walki o zwycięstwo w całej imprezie.

 

W czwartek Thomas triumfował po samotnym finiszu, uzyskując dziewięć sekund przewagi nad ścigającym go samotnie

Holendrem Tomeme Dumoulinem (Sunweb). W tym samym czasie sklasyfikowani zostali zawodnicy pierwszej dużej grupy, w której najszybszybsi byli mistrz świata Słowak Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) i Van Avermaet. Oprócz Kwiatkowskiego, etap w tej grupie ukończył pomagający Saganowi Rafał Majka.

 

W klasyfikacji generalnej cztery pierwsze lokaty zajmują zawodnicy zwycięskiej w jeździe drużynowej amerykańskiej ekipy BMC. Koszulkę lidera założył Van Avermaet, a dotychczas prowadzący Włoch Damiano Caruso spadł na czwartą pozycję.

 

Majka i Kwiatkowski startują w tej samej imprezie po raz pierwszy od igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie pierwszy z nich zdobył brązowy medal.

 

Siedmioetapowy wyścig zakończy się 14 marca jazdą indywidualną na czas w San Benedetto del Tronto (10 km). Kluczowy ma być czwarty etap, kończący się 16-kilometrowym podjazdem na przełęcz Terminillo.

 

Wyniki 2. etapu, Camaiore - Pomarance (229 km):
   
    1. Geraint Thomas (Wielka Brytania/Sky)          - 5:51.44
    2. Tom Dumoulin (Holandia/Sunweb)                 strata 9 s
    3. Peter Sagan (Słowacja/Bora-Hansgrohe)
    4. Greg Van Avermaet (Belgia/BMC)
    5. Francesco Gavazzi (Włochy/Androni Giocattoli)
    6. Michał Kwiatkowski (Polska/Sky)
   ...
   13. Rafał Majka (Polska/Bora-Hansgrohe)           ten sam czas
   55. Paweł Poljański (Polska/Bora-Hansgrohe)            2.00
   65. Tomasz Marczyński (Polska/Lotto Soudal)            2.36
   70. Maciej Bodnar (Polska/Bora-Hansgrohe)         ten sam czas
   
   Klasyfikacja generalna:
   
    1. Greg Van Avermaet (Belgia/BMC)          - 6:15.14
    2. Rohan Dennis (Australia/BMC)          
    3. Tejay van Garderen (USA/BMC)
    4. Damiano Caruso (Włochy/BMC)             ten sam czas
    5. Niki Terpstra (Holandia/Quick-Step)            16 s       
    6. Bob Jungels (Luksemburg/Quick-Step)     ten sam czas
   ...
   32. Rafał Majka (Polska/Bora-Hansgrohe)          1.10    
   40. Michał Kwiatkowski (Polska/Sky)              1.41
   56. Paweł Poljański (Polska/Bora-Hansgrohe)      3.01      
   59. Tomasz Marczyński (Polska/Lotto Soudal)      3.18
   68. Maciej Bodnar (Polska/Bora-Hansgrohe)        3.37