Wściekli kibice PSG czekali na lotnisku. Thiago Motta potrącił jednego z fanów

Piłka nożna
Wściekli kibice PSG czekali na lotnisku. Thiago Motta potrącił jednego z fanów
fot. PAP/EPA

Francuskie media nie zostawiają suchej nitki na piłkarzach Paris Saint Germain, którzy w kompromitującym stylu zostali wyeliminowani przez Barcelonę w 1/8 finału Ligi Mistrzów. - Poniżeni, historyczne rozbicie - piszą. Na lotnisku doszło do incydentu z kibicami.

Zawodnicy, w tym Grzegorz Krychowiak, wylądowali w Paryżu ok. 4 nad ranem. Tam czekała na nich grupa ok. 30 zdenerwowanych fanów. Służby porządkowe nie dopuściły do konfrontacji, ale kibice otoczyli samochód Thiago Motty. Ten ruszył i potrącił jednego z nich. Fan doznał urazu pleców i musiał zostać przewieziony do szpitala.

 

Policja otworzyła dochodzenie, ale na razie strony nie były przesłuchiwane.

 

 

PSG w pierwszym meczu u siebie wygrało 4:0. Do Barcelony drużyna poleciała pewna siebie i długo miała awans do ćwierćfinału w rękach. W siedmiu ostatnich minutach paryska ekipa straciła jednak trzy bramki i ostatecznie przegrała 1:6. W kolejnej rundzie Champions League znalazła się "Duma Katalonii".

 

- Upokorzenie, wstyd, kompromitacja - takich słów używają francuscy dziennikarze.

 

Gazeta "Le Figaro" napisała: - Paris Saint Germain wszystko zepsuło. Paryżanie zostali upokorzeni w Barcelonie. W "Le Equipe" na pierwszej stronie widniało tylko: - Nie do opisania, a później dziennikarze napisali o historycznym "utonięciu statku". Bardzo surowo ocenili także piłkarzy. Większość zawodników dostała niską notę "2".

 

Inna gazeta "Le Monde" oceniła, że to największe fiasko w historii francuskiego futbolu. Z kolei dziennik "Le Parisien" wspomniał, że na własne życzenie pożegnała się z Ligą Mistrzów.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze