Zenek Martyniuk napisze piosenkę o Piotrze Żyle

Zimowe
Zenek Martyniuk napisze piosenkę o Piotrze Żyle
fot. PAP

Historię zakładu Piotra Żyły z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem zna cała Polska. Skoczek wygrał zakład, dzięki któremu mógł wybrać zespół, który wystąpi na festynie w jego rodzinnym mieście. Padło na Zenka Martyniuka, ten musiał odmówić skoczkowi, ale planuje niespodziankę.

- Żeby zmobilizować Piotra do walki o medal założyliśmy się – powiedział Tomasz Bujok, który obstawił, że czołowy polski skoczek nie przywiezie z mistrzostw w Lahti medalu.


Żyła zakład wygrał, przywiózł z Finlandii brąz wywalczony indywidualnie i złoto z "drużynówki". Chciał, aby na jego spotkaniu z kibicami 6 maja w wiślańskim amfiteatrze zagrał Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Tego dnia artysta ma zaplanowane inne koncerty. Przyznał jednak, że jest wielkim fanem polskiego skoczka i ma pomysł na piosenkę na jego cześć.


- Piotrek to wyjątkowa postać, więc należy się mu piosenka. Tekst mam już w głowie, ale nie zdradzę szczegółów. Jeszcze popracuję nad linią melodyczną - powiedział muzyk na antenie Radia Zet.

Lider zespołu Akcent nagrał już utwór m.in. dla Zbigniewa Bońka. Ma też w planach hit dla Kamila Grosickiego. Jeden z jego hitów "Przez Twe Oczy Zielone" śpiewali w szatni polscy piłkarze po awansie na Euro 2016.

Żyła i jego kibiców w maju bawić będzie Czadoman. W ramach nagrody za drugi medal mistrzostw świata burmistrz Wisły zapowiedział, że zaprosi jeszcze jednego artystę.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze