Orlen Liga: Tauron MKS rozgromił PTPS. Skrót meczu

W spotkaniu inaugurującym 24. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza wygrały z Enea PTPS Piła 3:0. Gospodynie były faworytkami starcia z pilankami i bez większych kłopotów się z tej roli wywiązały.

Siatkarki Tauronu MKS, które walczą jeszcze o miejsce w czołowej czwórce fazy zasadniczej, były faworytkami spotkania z drużyną Enea PTPS Piła. Potwierdził to już pierwszy set, w którym przyjezdna jedynie na początku toczyły wyrównaną walkę z dąbrowiankami (8:8). W środkowej części seta gospodynie przejęły inicjatywę (14:9), a skuteczna gra w ataku pozwoliła im w końcówce jeszcze powiększyć dystans. Wynik tej partii na 25:17 ustaliła Kamila Ganszczyk.

Druga odsłona nie miała wielkiej historii: dąbrowianki dominowały od samego początku (8:5, 13:8). W ostatnich dziesięciu akcjach przyjezdne wywalczyły zaledwie jeden punkt, po błędzie zagrywki Tamary Kaliszuk. As serwisowy Ganszczyk dał piłkę setową (24:11), a skuteczny blok w kolejnej akcji zakończył seta.

Dopiero w trzecim secie doczekaliśmy się emocji. Pilanki rozpoczęły seta od mocnego uderzenia (0:3, 3:7 - po dwóch asach serwisowych Anny Stencel). W pewnym momencie dystans wzrósł do dziewięciu oczek (10:19) i wydawało się, że gospodynie nie zdołają już wykaraskać się z takiej opresji. A jednak się udało: serie wygranych akcji i kapitalna postawa  Kaliszuk w polu zagrywki pozwoliły uzyskać prowadzenie 23:22. W końcówce dąbrowianki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa, kończąc mecz asem serwisowym Marty Ciesiulewicz. MVP: Tamara Kaliszuk.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Enea PTPS Piła 3:0 (25:17, 25:11, 25:23)

Tauron MKS: Kamila Ganszczyk, Helena Horka, Tamara Kaliszuk, Daria Paszek, Aleksandra Sikorska, Kathleen Weiss - Izabela Lemańczyk (libero) - Yael Castiglione, Marta Ciesiulewicz

Enea PTPS: Alexis Austin, Agata Babicz, Żaneta Baran, Alicia Ogoms, Anna Stencel, Emilia Szubert - Alicja Markiewicz (libero) - Sylwia Kucharska, Zuzanna Kucińska, Adrianna Kukulska, Anita Kwiatkowska, Oliwia Urban.