PŚ w Kontiolahti: Transmisja sprintów mężczyzn i kobiet w Polsacie Sport Extra

Zimowe
PŚ w Kontiolahti: Transmisja sprintów mężczyzn i kobiet w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

Najlepsi biathloniści oraz biathlonistki wrócą w piątek do fińskiej miejscowości Kontiolahti, aby walczyć o punkty Pucharu Świata, w przedostatniej rundzie cyklu. Pierwszy dzień zawodów zostanie zdominowany przez sprinty. O godzinie 14.30 na torze rywalizować będą panowie, a o 17.45 odbędzie się bieg kobiet. Transmisja biathlonowego Pucharu Świata w Kontiolahti na antenie Polsatu Sport Extra!

Pierwotnie zawody miały odbyć się w rosyjskiej miejscowości Tiumeń, ale organizatorzy zrzekli się praw gospodarza po opublikowaniu drugiej części tzw. raportu McLarena. Wykazano w nim, że około trzydziestu biathlonistów "Sbornej" korzystało z nielegalnych środków dopingujących. Na ostateczną lokalizację imprezy wybrano fińskie Kontiolahti, w której dwa lata temu organizowane były mistrzostwa świata.

W Finlandii Polskę reprezentować będą: Krystyna Guzik, Monika Hojnisz (obie AZS AWF Katowice), Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) oraz Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko). W kadrze zabraknie trenera Adama Kołodziejczyka, który podał się do dymisji po nieudanych mistrzostwach świata w Hochfilzen. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Tomasz Sikora.

Przed szansą zdobycia Kryształowej Kuli stanie Niemka Laura Dahlmeier, która prowadzi w klasyfikacji generalnej, a nad drugą Czeszką Gabrielą Koukalovą posiada 112 punktów przewagi. Rywalizacja mężczyzn rozstrzygnęła się już w Pjongczangu. Po raz szósty z rzędu najcenniejsze trofeum zagwarantował sobie niesamowity Francuz Martin Fourcade.

Piątkowy program zawodów Pucharu Świata w Kontiolahti:

Sprint na 10 km mężczyzn (transmisja od godziny 14.20 na antenie Polsatu Sport Extra, komentują Marcin Muras i Magdalena Grzywa)

Sprint na 7,5 km kobiet (transmisja od godziny 17.35 na antenie Polsatu Sport Extra, komentują Marcin Muras i Magdalena Grzywa)

AŁ, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze