Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Walczący o pierwszą czwórkę przed play-off Indykpol AZS podejmie w hicie 27. kolejki PlusLigi bełchatowską Skrę. Transmisja spotkania Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport.

Sobotnie spotkanie będzie ważne zwłaszcza dla gospodarzy meczu, ponieważ wiąż liczą się w walce o pierwszą czwórkę przed fazą play-off. Olsztynianie plasują się w ligowej tabeli na piątej pozycji i tracą tylko trzy oczka do trzeciej ekipy z Bełchatowa. W środę olsztynianie niespodziewanie stracili punkt w spotkaniu z Espadonem Szczecin i nie wykorzystali szansy na choćby minimalne odrobienie strat, tym bardziej, że czwarta ekipa Jastrzębskiego Węgla zgubiła punkt w Lubinie.

 

Ewentualna porażka ze Skrą praktycznie pozbawi ich szans na grę o medale, a triumf sprawi, że będziemy mieć emocje do końca rundy zasadniczej.

 

Bełchatowianie mają w swoim dorobku 58 punktów, jednak wciąż nie mogą być pewni gry o medale, ponieważ mają tyle samu punktów co Jastrzębski Węgiel. W ostatnim meczu wyraźnie pokonali przed własną publicznością Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. W decydującej partii rozbili rywali 25:9! Świetna formę zaprezentował Mariusz Wlazły, który zdobył 17 punktów. Dobra dyspozycja atakującego musi cieszyć, bo przed bełchatowianami także walka Lidze Mistrzów.

 

W pierwszym meczu rundy zasadniczej pomiędzy Indykpolem a Skrą, lepsi okazali się bełchatowianie, wygrywając 3:1. Wówczas najskuteczniejszymi graczami byli Artur Szalpuk i Jan Hadrava, którzy zdobyli po 18 "oczek".

 

- Najważniejsze, że wciąż mamy szansę na awans do fazy play off – powiedział czeski atakujący olsztynian, Jan Hadrava cytowany na oficjalnej stronie klubu.


Transmisja spotkania Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów od godziny 14:45 w Polsacie Sport. Komentują Marek Magiera i Wojciech Drzyzga.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze