Manchester City w półfinale Pucharu Anglii!

Piłkarze Manchesteru City wygrali w ćwierćifnałowym meczu FA Cup z Middlesbrough 2:0 i jako pierwsza ekipa zapewnili sobie grę w najlepszej czwórce tych rozgrywek. Przewaga ”The Citizens” nie podlegała dyskusji, a gole strzelali David Silva i Sergio Aguero.

Mecz na Riverside Stadium miał być dla podopiecznych Pepa Guardioli, łatwy, szybki i przyjemny i poniekąd tak było. Od początku ”The Citizens” narzucili swoje termpo i już po trzech minutach prowadzili. Na listę strzelców wpisał się Silva. Gospodarze nie potrafili zagrozić rywalom, a City mogło cały czas skupić się na atakowaniu. Wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu, ale w pierwszej połowie bramek już nie zobaczyliśmy.

Dopiero w 67. minucie zobaczyliśmy kolejne w tym meczu trafienie. Leroy Sane zagrał do Aguero, a Argentyńczyk z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Piłkarze z Manchesteru mogli już swobodnie kontrolować boiskowe wydarzenia, a Guardiola mógł dać szansę zmiennikom. ”The Citizens” pewnie awansowali do półfinału Pucharu Anglii.

Middlesbrough – Manchester City 0:2 (0:1)

Bramki: Silva 3, Aguero 67

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Espinosa (Fry 50') Gibson, Fabio - Clayton, Leadbitter (Ramirez 66'), De Roon, Stuani, Traore - Gestede (Negredo 26')

City: Bravo - Zabaleta, Stones, Otamendi, Clichy - Toure (Fernando 86'), Silva, De Bruyne, Sterling, Sane (Nolito 69') - Aguero (Iheanacho 90+1').