MŚ w beach soccerze 2017: Japonia pierwszym rywalem Polaków!

Piłka nożna
MŚ w beach soccerze 2017: Japonia pierwszym rywalem Polaków!
fot.Polsat Sport

Reprezentacja Japonii uplasowała się na trzecim miejscu w eliminacjach strefy azjatyckiej. Tym samym ekipa z "Kraju Kwitnącej Wiśni" jako pierwsza stanie na drodze Polaków na mistrzostwach świata 2017 w beach soccerze.

Losowanie grup turnieju zostało przeprowadzone w nocy polskiego czasu z 28 lutego na 1 marca. Wówczas poznaliśmy 13 z 16 uczestników mistrzostw globu. Ostatecznie los nie okazał się łaskawy dla Biało-Czerwonych, którzy z pierwszego koszyka trafili na Brazylię, natomiast z drugiego wylosowali wicemistrza świata - Tahiti. Teraz okazało się, że reprezentacja Polski będzie również rywalizować z Japonią. Warto przypomnieć, że z Brazylijczykami oraz Tahitańczykami graliśmy już w grupie podczas ubiegłorocznego turnieju towarzyskiego w Dubaju.

Biało-Czerwoni w beachsoccerowym mundialu zagrają po raz drugi. W 2006 roku na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro zespół prowadzony przez Jacka Ziobera zajął 11. miejsce. Na kolejny awans do finałów Mistrzostw Świata musieliśmy czekać ponad 10 lat. We wrześniu 2016 roku podczas turnieju kwalifikacyjnego we włoskim Jesolo zespół prowadzony przez Marcina Stanisławskiego sprawił ogromną sensację. Polacy nie tylko zapewnili sobie awans do Mundialu, ale także wygrali cały turniej eliminacyjny.

Podział na grupy:

Grupa A: Bahamy, Szwajcaria, Senegal, Ekwador
Grupa B: Włochy, Iran, Meksyk, Nigeria
Grupa C: Portugalia, Paragwaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Panama
Grupa D: Brazylia, Tahiti, Polska, Japonia

Mistrzostwa świata w beach soccerze odbędą się w dniach 27 kwietnia - 7 maja 2017. Mecze fazy grupowej i ćwierćfinałów będą rozgrywane o 21:30, 23:00, 0:30 i 2:00 czasu polskiego. Półfinały oraz mecze o medale zaplanowano na godzinę 21:00 i 22:30 czasu polskiego.

Terminarz Polaków w fazie grupowej:

28 kwietnia, godz. 21:30: Japonia - Polska
1 maja, godz. 0:30: Polska - Brazylia
2 maja, godz. 21:30: Tahiti - Polska

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze