Prezes Politechniki: Nie ukrywam, że rozmawiamy z Antigą

Siatkówka
Prezes Politechniki: Nie ukrywam, że rozmawiamy z Antigą
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej zajmują 11. lokatę w tabeli PlusLigi. Drużyna prowadzona przez Jakuba Bednaruka może jeszcze poprawić swoją pozycję przed runda play-off, ale to będzie trudne zadanie. - Czuję lekki niedosyt, bo liczyliśmy na pewną „ósemkę” – powiedziała prezes klubu, Jolanta Dolecka.

W ostatniej kolejce Plus Ligi warszawianie pokonali w derbach Mazowsza Cerrad Czarnych Radom 3:1. Statuetką MVP wyróżniony został libero ONICO AZS Politechniki Warszawskiej – Maciej Olenderek.

 

- Ostatni mecz przeciwko Cerradowi Czarnym Radom był dla nas bardzo udany, choć nie ukrywam, że szłam na niego z drżącym sercem i żołądkiem. Chłopaki zagrali jednak wtedy bardzo dobrze i wygrali derby Mazowsza, co mnie bardzo cieszy - powiedziała prezes klubu z Warszawy, Jolanta Dolecka w rozmowie z serwisem Plusliga.pl.

 

W sobotę, w 27. Kolejce zmierza się z wyprzedzającymi ich w ligowej tabeli o cztery punkty MKS-em Będzin. O powalczenie o wyższą lokatę będzie trudno, bo przed Akademikami spotkania m. in. z Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

- Rozgrywki jeszcze się nie skończyły, a my możemy maksymalnie uplasować się na dziewiątym miejscu. W tym sezonie udało nam się skompletować naprawdę dobry skład, dlatego nie ukrywam, że czuję lekki niedosyt, bo ja i cały zarząd liczyliśmy na pewną „ósemkę”. Niestety tego celu raczej nie uda nam się zrealizować, dlatego czujemy się trochę zawiedzeni – mówiła.

 

Zespół Politechniki przez większość tego sezonu musiał zmagać się z kłopotami kadrowymi, m. in. na pozycji rozgrywającego. Od grudnia  jeden z filarów "Inżynierów", Paweł Zagumny zmagał się z problemami zdrowotnymi, a jego miejsce na boisku zajął młody siatkarz, Jan Firlej.

 

- Janek Firlej to dwudziestolatek i jemu naprawdę niczego nie można zarzucić. Gra na jego pozycji to takie rzemiosło, które rozwija się z wiekiem i on naprawdę robił wszystko co mógł. Dodatkowo grał z presją tego, że przez wiele spotkań nie ma go kim zastąpić. Mieliśmy w tym sezonie fajny zespół i liczyliśmy na więcej. Teraz zostaje nam tylko wiara w dziewiąte miejsce – podkreśliła Dolecka.

 

Ostatnio pojawiły się także informacje, że włodarze Politechniki prowadza rozmowy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, Stephanem Antigą. Francuz od nowego sezonu miałby przejąć obowiązki trenera Jakuba Bednaruka.

 

- Nie ukrywam, że rozmawiamy ze Stephanem Antigą. Jakub Bednaruk bardzo długo był z nami na Politechnice, bardzo go lubię i sądzę, że to jeden ze zdolniejszych polskich szkoleniowców. Kibicuję mu i zależy mi na tym żeby znalazł sobie klub i nie wypadł z tej „karuzeli” ligowej. Myślę, że i dla Kuby i dla nas będzie to dobra decyzja. Myślę, że on też musi odnaleźć się w nowym środowisku, poznać zasady obowiązujące w innych klubach, co na pewno będzie dla niego rozwijające – zakończyła prezes Dolecka.

ask, Polsat Sport, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie