Włoszki z nowym trenerem

Siatkówka
Włoszki z nowym trenerem
fot. PAP/Maciej Kulczyński

Trener Imoco Volley Conegliano Davide Mazzanti został nowym selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Włoch. Nowy trener podpisał czteroletni kontrakt z włoską federacją.

Mazzanti jest jednym z najlepszych włoskich szkoleniowców drużyn żeńskich. Związany był m. in. z zespołami z Bergamo i Casalmaggiore. Obecnie prowadzi  mistrzynie Włoch, Imoco Volley Conegliano. Z trzema różnymi klubami sięgał po Scudetto, zdobył także dwukrotnie Superpuchar Włoch i Puchar Włoch.

- Jesteśmy przekonani o tym wyborze, Davide Mazzanti ma wiele zalet. Nasza reprezentacja to grupa młodych siatkarek i będzie prowadzona przez trenera, który zna już wiele z nich, ponieważ pracował z drużynami młodzieżowymi - powiedział Bruno Cattaneo, nowy prezydent włoskiej federacji, cytowany w serwisie corrieredellosport.it.


Włoch ma poprowadzić reprezentację swojego kraju do sukcesu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Na stanowisku zastąpi trenera Mauro Berutto, który po słabym występie reprezentantek Włoch w Rio de Janeiro zakończył współpracę z zespołem.

ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie