W poniedziałek 13 marca siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrają się z ekipą Cerrad Czarnych Radom w 27. kolejce PlusLigi. Z zespołem prowadzonym przez trenera Roberta Prygla jastrzębianie w obecnym sezonie mierzyli się już dwukrotnie i dwa razy wyszli z tych potyczek zwycięsko. Najpierw w pierwszej rundzie fazy zasadniczej wygrali na wyjeździe 3:1, a następnie w ćwierćfinale Pucharu Polski pokonali radomian przed własną publicznością 3:0.

 

– Radom rozgrywa bardzo dobry sezon. Z tą drużyną trzeba się liczyć i wyjść maksymalnie skoncentrowanym. Ale te dwa zwycięstwa są już historią, nie myślimy już o nich. Teraz będzie nowy mecz, nowe rozdanie. Zrobimy wszystko, by wygrać za trzy punkty, bo są nam one niezwykle potrzebne w walce o czołową czwórkę – zapowiada Patryk Strzeżek.

 

Kapitan Jastrzębskiego Węgla był bohaterem ostatniego meczu w Lubinie, gdzie wszedł na boisko od trzeciego seta i walnie przyczynił się do odwrócenia losów spotkania na korzyść swej drużyny (ze stanu 0:2 na 3:2). Dzięki wygranej z Cuprum siatkarze z Jastrzębia-Zdroju przybliżyli się do gry w fazie play-off.

 

– Zostały cztery kolejki do końca i każdy z tych meczów jest na wagę złota. Jedno potknięcie może spowodować, że zabraknie nas w czwórce. Tak naprawdę wszystko jest w naszych rękach. Nie musimy się na nikogo oglądać i sprawdzać, kto jak zagra, tylko trzeba wygrać te cztery mecze, które pozostały do rozgrania w rundzie zasadniczej – stwierdził siatkarz Pomarańczowych.

 

Jastrzębski Węgiel wraca do własnej hali po trzech wyjazdowych meczach. W trudnych starciach kolejno z: PGE Skrą Bełchatów, Lotosem Treflem Gdańsk i Cuprum Lubin, jastrzębianie wywalczyli sześć punktów (1+3+2).

 

– Gra w halach gości nie jest dla nas wielkim utrudnieniem i nie mamy z tym problemu, ale wiadomo, że lepiej gra się u siebie. U nas przychodzi sporo kibiców, którzy wspierają nas swym dopingiem. W Jastrzębiu gra się świetnie! – dodał Strzeżek.

 

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom (poniedziałek – 13 marca, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).