Paryż-Nicea: De La Cruz wygrał etap, Henao wyścig

Hiszpan David De La Cruz z ekipy Quick-Step wygrał ósmy, ostatni etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Żółtą koszulkę lidera dowiózł do mety Kolumbijczyk Sergio Henao (Sky), który objął prowadzenie po przedostatnim etapie.

Drugie miejsce na niedzielnym etapie, w tym samym czasie co zwycięzca, zajął Hiszpan Alberto Contador (Trek), a trzeci ze stratą pięciu sekund był Hiszpan Marc Soler (Movistar). Na 59. pozycji finiszował jedyny Polak w wyścigu - Michał Gołaś (Sky).

Niedzielny etap wokół Nicei, którego trasa liczyła 115,5 km, miał pięć podjazdów, ostatni na słynnej przełęczy Eze. Linię mety przeniesiono z Promenady Anglików w inne miejsce ze względu na szacunek dla ofiar zamachu terrorystycznego z 14 lipca ubiegłego roku.

Próbę ataku na pozycję lidera podjął Contador, jednak nie udało mu się zniwelować minimalnej przewagi, jaką w sobotę uzyskał Henao. Na piątym miejscu został ostatecznie sklasyfikowany Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step), który w sobotę stracił pozycję lidera.