Waczyński lepszy od Gielo, wygrana Unicai

W meczu zespołów z Polakami w składzie Unicai Malaga wygrała u siebie z Divina Seguros Joventutem Badalona 77:74 w 24. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Adam Waczyński zdobył dla zwycięzców 11 pkt, a Tomasz Gielo - dziewięć dla pokonanych.

Waczyński był jednym z wyróżniających się graczy zespołu z Malagi. Przebywał na parkiecie blisko 20 minut. Trafił wszystkie pięć rzutów za dwa punkty oraz jedyny wolny, spudłował w jedynej próbie zza linii 6,75 m. Miał także trzy zbiórki i dwa przechwyty.

Najskuteczniejszym graczem zwycięskiej ekipy był Amerykanin Kyle Fogg - 12 pkt. O jeden mniej oprócz kapitana polskiej reprezentacji zdobyło jeszcze trzech zawodników.

Gielo był czwartym strzelcem zespołu. Grał 20 minut (nieco dłużej przebywał na boisku w tym sezonie tylko w 4. kolejce przeciwko Iberostarowi Tenerife), trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty, jeden z dwóch za trzy oraz dwa z trzech wolnych. Zanotował także zbiórkę, asystę i przechwyt.

Najwięcej punktów dla gości uzyskał Serb Luka Bogdanovic - 14.

W tabeli prowadzi Iberostar Tenerife (18 zwycięstw - 5 porażek) przed Valencią Basket (16-6), Unicaja jest szósta (15-7), a Joventut (7-16) zajmuje 15. pozycję, ostatnią zapewniającą utrzymanie w 17-zespołowej lidze.