Draken dołącza do Ninjas in Pyjamas

E-sport
Draken dołącza do Ninjas in Pyjamas
esportsinfinity.com

Ostatnie miesiące zdecydowanie nie należały do najbardziej udanych w wykonaniu NiPu. W związku z niezadowalającymi wynikami szwedzka ekipa zdecydowała się na kolejną zmianę w składzie. Pyth został przeniesiony na ławkę rezerwowych, a jego miejsce zajął draken.

Po serii beznadziejnych występów widmo zmian unosiło się nad szwedzką formacją. Wielu fanów zakładało, że po niespełna pięciu latach wspólnych występów friberg będzie w końcu zmuszony ustąpić z zespołu. Pomimo że jego forma od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia, koledzy postanowili dać mu kolejną szansę. Tym razem najsłabszym ogniwem został pyth, który od tej pory będzie pełnił funkcję rezerwowego. Jego miejsce zajął draken, występujący do tej pory pod banderą EPSILON. Młody Szwed niejednokrotnie udowadniał, że potrafi doskonale strzelać, a ponadto jest w stanie z powodzeniem rywalizować z najlepszymi graczami na świecie. W tej sytuacji rodzi się pytanie czy zdoła on dopasować się do reszty ekipy, gdyż f0rest i spółka zwykli być niezwykle wymagający wobec nowych członków zespołu.

 

W ciągu ostatnich miesięcy osiągane przez nas wyniki były poniżej oczekiwań, a ponadto nie mogliśmy znaleźć sposobu na uporanie się z problemem. Poszukując rozwiązania próbowaliśmy zmieniać role w drużynie, lecz w obecnym składzie nie zdołaliśmy znaleźć odpowiedniej równowagi. Doszliśmy do wniosku, że brakuje nam głównego snajpera i dlatego też z radością ogłaszamy o zwerbowaniu drakena. Obserwowaliśmy Williama już od jakiegoś czasu. Wierzymy, że po przeprowadzeniu zmiany każdy będzie mógł odnaleźć się w roli, która najbardziej mu odpowiada. W 2016 roku zdobyliśmy trzy tytuły. Pyth w dużej mierze przyczynił się do tych sukcesów za sprawą swojego wybuchowego stylu gry. Pomimo tego nie mogliśmy udawać, że jego styl gry nie pasuje do roli snajpera. Zamiast tego wykonywał on zadania, za które odpowiadał już inny członek drużyny” - powiedział Björn 'THREAT' Pers.

 

Minęło już prawie dwa i pół roku od kiedy Fifflaren udał się na gamingową emeryturę. Od tamtej pory czteroosobowy trzon NiPu pozostaje wciąż niezmienny. Największą bolączką jest niekończące się poszukiwanie piątego zawodnika. Przez szwedzki zespół przewinęli się już tacy gracze jak Maikelele, Delpan, allu oraz pyth, lecz żaden z nich nie sprostał wymaganiom kompanów na dłuższą metę. Czas pokaże czy podobny los spotka również drakena.

 

Skład Ninjas in Pyjamas:

Patrik „f0rest” Lindberg
Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Richard „Xizt” Landström
Adam „friberg” Friberg
William „draken” Sundin


Björn „THREAT” Pers – trener
Jacob „pyth” Mourujärvi - ławka rezerwowych

 

Możliwość dołączenia do NiPu stanowi dla mnie spełnienie marzeń. W ubiegłym roku rywalizowałem na platformie Face It , gdzie zakwalifikowałem się na minor w Bukareszcie. Od tamtej pory ciężko trenowałem i liczę, że będę mógł wywrzeć pozytywny wpływ na grę NiPu. Pomimo słabszej dyspozycji w ostatnim czasie to wciąż jedna z najlepszych drużyn na świecie. Jestem dumny, że otrzymałem taką szansę. W tej chwili patrzę w przyszłość z optymizmem i liczę, że już wkrótce dowiodę swojej wartości” - oznajmił William „draken” Sundin.

 

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie