KSW 39: Colosseum. "Afrykański Morderca" nie bierze jeńców. Tak walczy rywal "Jurasa! (WIDEO)

Sporty walki

Rameau Thierry Sokoudjou (17-16, 11 KO, 1 Sub) będzie rywalem Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego (15-10, 4 KO, 6 SUB) na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym. Kameruńczyk w świecie MMA jest uznaną marką, a w swoim CV ma między innymi walki dla UFC i Pride'a. Sokoudjou walczył także trzykrotnie w KSW - dwa razy z Janem Błachowiczem, a raz z Tomaszem Narkunem. Zobaczcie skróty tych walk.

Karierę w zawodowym MMA Sokoudjou rozpoczął w wieku 21 lat i już po dwóch efektownych zwycięstwach dostał przeciwników z najwyższej półki. Swoją obecność w organizacji Pride Kameruńczyk zaznaczył triumfami w pierwszej rundzie z legendami mieszanych sportów walki, jak Antonio Nogueira oraz Ricardo Arona, dzięki czemu trafił do UFC. W największej organizacji MMA na świecie walczył trzykrotnie, stawając w szranki między innymi z Japończykiem Lyoto Machidą. W kolejnych latach, w pojedynkach dla innych organizacji, jego rywalami byli między innymi Bob Sapp czy Gegard Mousasi.

W 2011 roku po znanego w świecie MMA Kameruńczyka sięgnęła Konfrontacja Sztuk Walki, a po raz pierwszy dla KSW Sokoudjou zawalczył w marcu tego roku na Torwarze. Jego potężne kopnięcia zrobiły wtedy miazgę z dolnych kończyn Jana Błachowicza, który opuścił ring na noszach po zakończeniu drugiej rundy. Polak wziął jednak rewanż na zawodniku z Czarnego Lądu jeszcze w tym samym roku na gali KSW 17 po wyrównanym trzyrundowym boju. Decyzja sędziów była radosna dla Błachowicza, a smutna dla Sokoudjou, który przegrał swoją pierwszą walkę dla KSW.

Od tego czasu "Afrykański Morderca" stoczył 11 walk, z których aż 10 kończyło się przed czasem. Walczył między innymi w Bellatorze, gdzie radził sobie z różnym skutkiem. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski ponownie zakonktraktowali jednak Kameruńczyka w 2016 roku, a stawką jego pojedynku z Tomaszem Narkunem był pas mistrzowski w wadze półciężkiej. "Żyrafa" nie pozostawił złudzeń Sokoudjou i już w końcówce pierwszej rundy rozstrzygnął walkę na swoją korzyść. Czy "Juras" także znajdzie sposób na potężnie zbudowanego reprezentanta Kamerunu?

W załączonych materiałach wideo skróty wszystkich walk Sokoudjou dla KSW.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze