Legia Warszawa zaproszona do turnieju FIFA 17 organizowanego przez Schalke04

E-sport
Legia Warszawa zaproszona do turnieju FIFA 17 organizowanego przez Schalke04
fot. FC Schalke 04 Esports

Włodarze FC Schalke 04 Esports poinformowali na Facebooku, że już wkrótce odbędzie się wyprawiany przez nich turniej FIFA 17. Poza przedstawicielem gospodarzy w zawodach zobaczymy reprezentantów takich marek jak PSG, Manchester City, Sporting Lizbona, Ajax Amsterdam, a także Legia Warszawa.

Na przełomie ostatnich miesięcy w środowisku e-sportowym pojawiło się wiele klubów piłkarskich, które postanowiły zaangażować się w branżę gamingową. Za pioniera w tej materii bezsprzecznie możemy uznać FC Schalke 04. Drużyna z siedzibą w Gelsenkirchen zatrudnia obecnie formację League of Legends, a także kilku wirtualnych piłkarzy. Włodarze sekcji e-sportowej nie zwalniają tempa i organizują swój pierwszy turniej dedykowany dla graczy FIFA 17.

 

FC Schalke 04 Esports Cup odbędzie się 25 marca. Na potrzeby zawodów wydzielona zostanie część stadionu Veltins-Arena. Turniej FIFA 17 zostanie rozegrany na platformie PlayStation 4. Do udziału w zmaganiach zaproszono dziesięć zespołów, z czego każdy może wystawić swojego jednego reprezentanta. Lista uczestników prezentuje się następująco.

 

FC Schalke 04

Paris Saint-Germain

Manchester City

Sporting Lizbona

Ajax Amsterdam

VfL Wolfsburg

Brøndby IF

Legia Warszawa

F.C. Twente

FC St. Gallen

 

Zawodnicy zmierzą się ze sobą podczas konfrontacji w systemie jeden na jednego. Ich poczynania będzie można śledzić z trybun obiektu. Dzięki niewygórowanej cenie, ustalonej na poziomie pięciu euro, turniej może cieszyć się naprawdę sporym zainteresowaniem. 

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie