Reprezentant Polski zagra we Francji!

Piłka ręczna
Reprezentant Polski zagra we Francji!
fot. CyfraSport

Rafał Przybylski przeniesie się od nowego sezonu z Azotów Puławy do Fenix Toulouse. Reprezentant Polski w piłce ręcznej ma zastąpić w składzie francuskiej drużyny Szweda Andreasa Cederholma, który zagra w Bundeslidze.

Prawy rozgrywający kadry w Azotach Puławy występował od 2012 roku, gdy przeniósł się tam z Nielby Wągrowiec. Przez pięć lat wyrobił sobie w podlubelskiej miejscowości taką markę, że regularnie był brany pod uwagę, jeśli chodzi o powołania do reprezentacji Polski. Na pierwszy wielki turniej pojechał jednak dopiero w tym roku, gdy był z jednym zawodników, którzy zagrali na MŚ we Francji.

Latem Przybylski przeniesie się nad Sekwanę i Loarę na dłużej, bowiem Fenix Toulouse zapewniło sobie jego usługi na rok. Francuzi włączyli się do gry o prawego rozgrywającego w momencie, gdy w mediach krążyły informacje o zainteresowaniu ze strony Mieszkowa Brześć. Włodarze klubu z Tuluzy okazali się konkretniejsi w negocjacjach i zakontraktowali Przybylskiego, choć tylko na rok. Od sezonu 2018/2019 Polak ma bowiem zasilić ekipę Vive Tauronu Kielce.

 

Zespół z Tuluzy zajmuje obecnie 7. miejsce w lidze francuskiej, a w ostatnich dwóch spotkaniach zaliczył dwie porażki. Nie grozi mu jednak widmo spadku, a to oznacza, że Przybylski będzie występował w przyszłym sezonie we francuskiej ekstraklasie.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze