De Giorgi podał szeroką kadrę!

Siatkówka
De Giorgi podał szeroką kadrę!
fot. PAP

Ferdinando De Giorgi razem ze swoim sztabem oraz Pionem Szkolenia PZPS podał szeroką listę zawodników, którzy są w polu zainteresowania trenera siatkarskiej reprezentacji Polski. To jedna z pierwszych decyzji Włocha, który selekcjonerem Biało-Czerwonych został ogłoszony w grudniu. Do kadry wraca kilku utytułowanych zawodników, m.in. Łukasz Żygadło. Według informacji PAP asystentem 55-latka będzie natomiast Piotr Gruszka.

Lista zawodników jest niezwykle długa, ale chodzi o to by wyselekcjonować z niej najlepszych zawodników. Główną imprezą w tym roku są mistrzostwa Europy, które w sierpniu odbędą się w Polsce. De Giorgi obejmie zacznie pracę z kadrą po zakończeniu obecnego sezonu. Na razie jest jeszcze trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Na opublikowanej we wtorek liście powołanych do kadry znalazło się aż 62 zawodników.

 

40-letni Gruszka, mistrz Europy z 2009 i wicemistrz świata z 2006 roku, jest rekordzistą pod względem liczby występów w drużynie narodowej. W latach 1995-2011 rozegrał w kadrze 450 meczów. Po zakończeniu kariery siatkarskiej pracował jako trener, ostatnio w GKS Katowice.

 

Zwraca uwagę powrót do kadry kilku doświadczonych siatkarzy. 37-letni Żygadło, wicemistrz świata z 2006 roku i triumfator Ligi Mistrzów 2012, nie grał w biało-czerwonych barwach od 2013 roku. Obecnie jest zawodnikiem irańskiego Sarmayech Bank Teheran.

 

Jeszcze dłuższą przerwę w reprezentacji miał 38-letni Daniel Pliński (AZS UWM Olsztyn). Jego rówieśnikiem jest Piotr Gacek (Trefl Gdańsk), który nie grał w drużynie narodowej od czasu, gdy nie został powołany na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

 

Nie cieszył się zaufaniem poprzedniego selekcjonera Stephane'a Antigi także Jakub Jarosz. 30-letni atakujący występuje na co dzień w katarskim El Jaish.

 

Zaznaczono, że lista nie jest ostateczna i że mogą nastąpić jeszcze zmiany.

 

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Radosław Gil, Marcin Janusz, Michał Kędzierski, Marcin Komenda, Łukasz Kozub, Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk, Paweł Woicki, Nikodem Wolański, Łukasz Żygadło

 

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Michał Filip, Jakub Jarosz, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Szymon Romać, Damian Schulz

 

Środkowi: Mateusz Bieniek, Damian Boruch, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Piotr Hain, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Kosok, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Daniel Pliński, Krzysztof Rejno, Mateusz Sacharewicz, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

 

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Adrian Buchowski, Rafał Buszek, Tomasz Fornal, Miłosz Hebda, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Mika, Piotr Orczyk, Bartosz Pietruczuk, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Marcin Waliński, Wojciech Włodarczyk, Wojciech Żaliński

 

Libero: Piotr Gacek, Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

IM, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze