Dwa lata Jędrzejczyk na tronie!

Sporty walki
Dwa lata Jędrzejczyk na tronie!
fot. Youtube

We wtorek 14 marca mijają dwa lata od pamiętnej walki Joanny Jędrzejczyk (13-0, 4 KO, 1 SUB) z Carlą Esparzą (11-4, 3 KO, 4 SUB) o tytuł mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Polka nieprzerwanie od tego czasu niepodzielnie rządzi w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Na gali UFC 185 w Dallas rywalką Polki była amerykańska mistrzyni. Jędrzejczyk miała już za sobą walki z takimi zawodniczkami jak Juliana Lima (9-3, 2 KO) czy też Claudia Gadelha (14-2, 2 KO, 6 SUB). 27-letnia wtedy zawodniczka od początku kontrolowała walkę w stójce i w drugiej rundzie po serii genialnych ciosów sędzia zmuszony był przerwać pojedynek. Zawodniczka z Olsztyna została pierwszą Polką, która zdobyła pas UFC.

 

 

Od tego czasu Jędrzejczyk czterokrotnie broniła tytułu. Najpierw  rozbiła Jessisce Penne (12-4, 2 KO, 7 SUB), a następnie  zaliczyła trzy zwycięstwa przez decyzję. W listopadzie zmierzyła się z Karoliną Kowalkiewicz (10-1, 1 KO, 2 SUB), którą również pozostawiła w pokonanym polu. Następnym wyzwaniem naszej niepokonanej mistrzyni będzie Jessica Andrade (16-5, 5 KO, 7 SUB).

 

Problemem Polki może być fakt, że zwyciężyła praktycznie wszystkie najlepsze zawodniczki w swojej kategorii wagowej. Dodatkowo 29-latka zajmuje siódmą pozycję w ogólnym rankingu wszystkich zawodniczek i zawodników UFC (P4P). Lata sukcesów spowodowały, iż Jędrzejczyk stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych Polek w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata dzierżenia mistrzowskiego pasa to szmat czasu. W UFC tylko jeden zawodnik, Demetrious Johnson (25-2-1, 5 KO, 9 SUB) dłużej posiada tytuł (od 2012 roku).

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie