Rugby Europe Trophy: Polacy zagrają z Holandią w Łodzi

Inne

Rugbiści reprezentacji Polski w następnym meczu rozgrywek Rugby Europe Trophy w roli gospodarzy wystąpią w Łodzi. Biało-Czerwoni 8 kwietnia na nowym stadionie miejskim na Widzewie zmierzą się z Holandią. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.

O organizacji spotkania na oddanym w tym roku do użytku stadionie dla Widzewa poinformowali we wtorek przedstawiciele władz Łodzi i Polskiego Związku Rugby. Jak podkreślono, będzie to pierwsze wydarzenie sportowe o charakterze międzynarodowym na nowym obiekcie mogącym pomieścić 18 tys. widzów.

- W najbliższą sobotę czeka nas wielkie otwarcie stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego, ale już 8 kwietnia wielki mecz reprezentacji Polski z Holandią. Kiedy budowaliśmy ten obiekt mówiliśmy, że będzie on przeznaczony dla piłkarzy, ale także dla rugbistów i innych wydarzeń – powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej na nowej arenie wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Dodał, że konfrontacja z Holandią w ramach europejskich rozgrywek Rugby Europe Trophy będzie pierwszą z serii planowanych w tym roku w Łodzi rugbowych imprez.

W czerwcu na drugim miejskim obiekcie przy al. Unii zostanie rozegrany jeden z tegorocznych turniejów mistrzostw Europy Sevens Grand Prix Series z udziałem siedmioosobowej kadry Polski, a we wrześniu na obiekcie przy al. Piłsudskiego planowany jest mecz Polska – Europa. To spotkanie zostanie zorganizowane w ramach obchodów 60-lecia Polskiego Związku Rugby i okrągłą rocznicę pierwszego w historii meczu reprezentacji Polski, w którym w 1958 r. Biało-Czerwoni pokonali w Łodzi 9:8 NRD.

Po raz ostatni reprezentacja Polski gościła w Łodzi w 2008 r., kiedy na obiekcie wielokrotnych mistrzów kraju Budowlanych uległa 12:13 Ukrainie.

- Łódź słynie z rugby i jest ważną częścią historii tej dyscypliny sportu w Polsce. Znamy łódzką publiczność i mamy nadzieję, że kibice wypełnią ten stadion i pomogą naszej drużynie pokonać Holandię – podkreślił wiceprezes PZR Andrzej Kuć.

Pojedynek z Holandią rozpocznie się o godz. 18. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.

Obecnie Polacy przygotowują się do swojego trzeciego meczu w Rugby Europe Trophy, które są drugim poziomem europejskich rozgrywek. W sobotę zmierzą się na wyjeździe z czwartą w tabeli Mołdawią. Biało-Czerwoni prowadzeni przez szkoleniowca z RPA Blikkiesa Groenewalda we wcześniejszych spotkaniach pokonali w Lublinie Ukrainę 22:0 oraz ulegli w Lizbonie Portugalii 10:35 i zajmują piątą lokatę. Holandia, z którą zmierzą się w Łodzi, jest wiceliderem.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie