Siódmy stadion spod znaku Allianz? Zobacz wszystkie (ZDJĘCIA)

Piłka nożna
Siódmy stadion spod znaku Allianz? Zobacz wszystkie (ZDJĘCIA)

Niemieckie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe Allianz sukcesywnie powiększa swoją "rodzinę stadionów". Z obiektów firmowanych jego marką korzystają już m.in. Bayern Monachium, OGC Nice i Rapid Wiedeń. Tym razem Niemcy obrali za cel Amerykę Północną i stadion Minnesoty United.

Stadionów spod znaku Allianz jest już w sumie sześć. Cztery w Europie i po jednym w Ameryce Południowej oraz Australii. Do pełnego spełnienia Niemcom brakuje obiektów jeszcze tylko w dwóch głównych strefach FIFA - Afryce i Ameryce Północnej. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że teraz interesuje ich obiekt Minnesoty United, nowej siły MLS.

Budowa stadionu ma zostać sfinalizowana w 2018 roku, a Allianz zalicza się do tego rodzaju partnerów, których wsparcie wydatnie pomaga spłacić koszty budowy. Przekonał się o tym zarówno Bayern, jak i brazylijskie Palmeiras. Wystarczy odsprzedać prawo do nazwy. Amerykańskie media sugerują, że podpisanie umowy z Minnesotą United to kwestia najbliższych tygodni.

Co ciekawe, Allianz każdy swój stadion nazywa inaczej. Chodzi oczywiście o drugi człon - w tym przypadku obiekt ma nosić nazwę Allianz Field.

Niżej cała "rodzina stadionów" spod znaku Allianz:

Allianz Arena (Bayern Monachium, Niemcy)

 


Allianz Riviera (OGC Nice, Francja)

 


Allianz Stadion (Rapid Wiedeń, Austria)

 


Allianz Park (Saracens FC, Anglia)

 


Allianz Parque (Palmeiras, Brazylia)

 Allianz Stadium (Sydney Roosters RLC, New South Wales Waratahs, Sydney FC, Australia)

 


Allianz Field (?) (Minnesota United, Stany Zjednoczone)

 

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze