Team Kinguin powalczy z Team EnVyUs o punkty w ESL Pro League

E-sport
Team Kinguin powalczy z Team EnVyUs o punkty w ESL Pro League

Wyczerpujący wieczór czeka aż trzy polskie formacje. Dzień z CS-em znad Wisły zainaugurują m.in. gracze Team Kinguin, którzy w ramach piątego sezonu ESL Pro League zmierzą się z francuskim Team EnVyUs.

Podopieczni Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego plasują się aktualnie na szóstym miejscu w tabeli, ostatnim promowanym jeszcze awansem na finały LAN-owe. I choć Francuzi posiadają tyle samo punktów (12 – za cztery wygrane i tyle samo porażek), gorszy bilans rund stawia ich dopiero na dziewiątej pozycji. Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia obu zespołów, biało-czerwoni mierzyli się z EnVyUs w wielkim finale World Electronic Sports Games w Chinach. Wówczas po jednostronnej potyczce Polacy musieli uznać wyższość oponentów. Było to jednak przed wielkimi roszadami na francuskiej, a nawet szerzej, europejskiej scenie. Dziś tamten mecz pamięta wyłącznie dwóch aktualnych reprezentantów amerykańskiej organizacji: Vincent ‘Happy’ Schopenhauer i Christophe ‘SIXER’ Xia.

 

19:00 – Team Kinguin vs Team EnVyUs – Inferno

20:10 – Team EnVyUs vs Team Kinguin – Cobblestone

 

Potyczka rozpocznie się o 19:00 na Inferno. Chwilę później starcie przeniesie się na arenę Cobblestone. Pojedynek na obu lokacjach transmitowany będzie przez polskie studio ESL TV, w którym konfrontację komentować będzie Maciej ‘Morgen’ Żuchowski. Jeszcze kilka tygodni temu „Pingwiny” miałby naprawdę duże szanse, by zdobyć w dzisiejszym meczu komplet punktów. Dziś bukmacherzy stawiają w dużej mierze na podział oczek. Ostatnie wyniki ekipy Grzegorza ‘SZPERO’ Dziamałka – m.in. wczorajsza porażka z North i przedwczorajsza ze Space Soldiers –  wskazują bowiem, że Polacy nie znajdują się w swojej szczytowej formie.

Szymon Groenke
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie