Virtus.pro kontra NiP w walce o punkty w ESL Pro League

E-sport
Virtus.pro kontra NiP w walce o punkty w ESL Pro League

Tuż po meczach Team Kinguin i PRIDE polskich kibiców czeka jeszcze jedno wyjątkowo interesujące spotkanie. Virtus.pro zmierzy się bowiem z Ninjas in Pyjamas o kolejne punkty w rozgrywkach ESL Pro League.

Polacy dostali niepowtarzalną szansę, by wzbić się niemal na sam szczyt tabeli. Ich dzisiejszym przeciwnikiem są bowiem zawodnicy Ninjas in Pyjamas, którzy – mówiąc bardzo eufemistycznie – nie prezentują aktualnie najlepszej formy. NiP ostatnie wielkie turnieje LAN-owe zaliczyć może do wyjątkowo nieudanych. W samych zmaganiach spod szyldu EPL przegrał w dodatku wszystkie ze swoich sześciu spotkań i okupuje grupowe dno. Polacy przeciwnie – z czterema zwycięskimi mapami i tylko dwoma przegranymi – znajdują się na pozycji numer cztery, czyli w strefie promowanej wyjazdem na wielkie finały. Co ważne, ewentualny triumf w dzisiejszym dwumeczu wybiłby ich na drugą lokatę w klasyfikacji.

 

21:20 – Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas – Nuke

22:30 – Ninjas in Pyjamas vs Virtus.pro – Cobblestone

 

Wieczorny pojedynek będzie pierwszym oficjalnym sprawdzianem Szwedów po wczorajszej zmianie kadrowej. Przypomnijmy, że ze skandynawskim składem pożegnał się Jacob „pyth” Mourujärvi. Jego miejsce zajął reprezentujący dotychczas Epsilon Esports William „draken” Sundin. Trudno wyrokować, jak powyższy transfer wpłynie na dzisiejszą dyspozycję NiP-u. Jedni uważają, że powiew świeżości może im pomóc w zaskoczeniu Virtus.pro, inni twierdzą natomiast, że nowy snajper potrzebuje zdecydowanie więcej czasu, by z powodzeniem dostosować się do kombinacyjnej gry Szwedów.

 

Korzystny dla biało-czerwonych wydaje się zestaw map, na których spotkają się dziś zawodnicy. Zarówno na Nuke, jak i Cobblestone podopieczni Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego czują się wyjątkowo komfortowo. Potyczka wystartuje już o 21:20. Na transmisję meczu zaprasza polskie studio ESL TV z Maciejem ‘Morgenem’ Żuchowskim na miejscu komentatora.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze