Kosmos tylko w pierwszym secie! ZAKSA pokonana w Lidze Mistrzów

W pierwszym spotkaniu fazy play-off Ligi Mistrzów siatkarze Biełogorje Biełgorod wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:1. W Hali Kosmos mistrzowie Polski kosmiczną siatkówkę zaprezentowali jedynie w pierwszym, zwycięskim secie.

Siatkarze Biełogorie Biełgorod w pierwszej fazie, w grupie E rywalizowali z belgijskim Knack Roeselare (3:2, 3:1), Halkbank Ankara z Turcji (3:0, 2:3) oraz z włoskim Sir Safety Perugia (2:3, 2:3). Ekipa z Rosji – z bilansem trzy zwycięstwa/trzy porażki – zajęła w tej stawce drugie miejsce, za przedstawicielami Serie A.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdecydowanie wygrała grupę A. Mistrzowie Polski odnieśli pięć zwycięstw z rzędu (Stambuł BBSK 3:0, Noliko Maaseik 3:0, 3:0, Dinamo Moskwa 3:1, 3:1), przegrywając dopiero w ostatnim meczu, na wyjeździe w Turcji, w sytuacji, gdy mieli już zapewniony awans.

– Biełogorie Biełgorod to bardzo dobry zespół. To jedna z lepszych ekip grających w lidze rosyjskiej, jednak jesteśmy świadomi celu i zagramy najlepiej jak możemy. To nie będzie łatwy mecz, ale również rywalom będzie ciężko – podkreślał przed meczem Ferdinando de Giorgi.

Premierowa odsłona miała jednostronne oblicze. Mistrzowie Polski efektownie rozpoczęli to starcie (0:4), a skuteczne ataki Dawida Konarskiego i Sama Deroo, dobra gra blokiem i minimalna ilość błędów własnych pozwoliły kędzierzynianom powiększać przewagę w dalszej części seta.

W drugiej partii gospodarze wrócili do gry, przede wszystkim dzięki skutecznej grze w ataku i dobrym zagrywkom. Od stanu 11:11 zaczęli budować przewagę, a serwisy Maksima Żygałowa i Siergieja Tietiuchina siały popłoch w szeregach kędzierzynian. Słabsze przyjęcie i błędy własne w ekipie ZAKSY ułatwiały zadanie ekipie Biełogorie i set zakończył się wygraną gospodarzy 25:21.

Kolejna część meczu miała wyrównany przebieg. W końcówce przewagę uzyskała ZAKSA (15:18). Przy stanie 19:22 wydawało się, że kędzierzynianie wygrają tego seta. Zagrywki Romana Daniłowa, dobra gra w obronie i skuteczne kontry siatkarzy Biełogorie pozwoliły im odrobić straty. Rozpędzeni gospodarze przechylili losy tej partii na swoją stronę i wygrali 25:23. W czwartym secie wynik oscylował wokół remisu do stanu 12:12. Później gospodarze znów przejęli inicjatywę, dobrze prezentowali się doświadczeni Tietiuchin i Dmitrij Muserski, co dało przewagę 16:12, następnie 20:16. Skuteczny atak Żygałowa ustalił wynik seta na 25:20 i zakończył mecz.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 22 marca w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. By wywalczyć awans do II rundy play-off, ZAKSA musi wygrać na własnym parkiecie 3:0 lub 3:1 oraz rozstrzygnąć na swoją korzyść "złotego seta". Ekipie Biełogorje wystarczy wygrać dwa sety. Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w II rundzie play-off z rosyjskim Zenitem Kazań lub belgijskim Knack Roeselare. Ekipa z Rosji wygrała w pierwszym, wyjazdowym meczu 3:0.

Biełogorie Biełgorod – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (13:25, 25:21, 25:23, 25:20)

Biełogorje: Dmitrij Muserski, Taras Chtiej, Siergiej Tietiuchin, Artem Smoljar, Maksym Żygałow, Marlon Muraguti Yared - Roman Martyniuk (libero) oraz Aleksiej Obmoczajew (libero), Jan Jereszczenko, Roman Daniłow, Dmytro Teriomenko, Roman Poroszin.

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) oraz Patryk Czarnowski, Kamil Semeniuk.

Mecz zakończony
Biełogorie
3:1
ZAKSA
Zapis relacji
Relacja zakończona

Biełogorie - ZAKSA 3:1 (13:25, 25:21, 25:23, 25:20) Maksim Żygałow skończył mecz! Trudna sytuacja ZAKSY przed rewanżem.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 24:20 Dmitrij Muserski skutecznie i piłka meczowa dla gospodarzy!

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 23:19 Goście jeszcze walczą. Wygrali długą wymianę.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 22:16 Dmitrij Muserski skutecznie ze środka.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 20:16 Trudna sytuacja ZAKSY... Gospodarze coraz bliżej zwycięstwa.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 19:14 Maksim Żygałow - as serwisowy.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 16:12 Cztery oczka zaliczki Biełogorie Biełgorod na drugiej przerwie.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 14:12 Seria wygranych akcji i gospodarze na prowadzeniu. Ferdinando de Giorgi poprosił o czas.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 12:12 Kontrę gospodarzy zakończył Dmitrij Muserski.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 10:11 Autowy atak Łukasza Wiśniewskiego.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 8:11 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 8:10 Ofiarnagra siatkarzy ZAKSY w obronie i akcja zakończona dotknięciem siatki przez gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 8:7 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie czwartego seta.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 7:6 Skuteczny atak Rafała Buszka

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 6:5 Skuteczny atak Siergieja Tietiuchina.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 4:2 Dmitrij Muserski - as serwisowy.

Biełogorie - ZAKSA 2:1, 2:1 Rozpoczął się set numer cztery.

Biełogorie - ZAKSA 2:1 (13:25, 25:21, 25:23) Trzeci set padł łupem gospodarzy! W ostatniej akcji sędziowie odgwizdali błąd Dawida Konarskiego.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 24:23 Piłka setowa dla gospodarzy po ataku Dmitrija Muserskiego.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 23:23 Roman Daniłow zepsuł zagrywkę.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 22:22 Kapitalne zagrywki Romana Daniłowa i gospodarze odrobili straty.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 20:22 Skuteczny atak Dmitrija Muserskiego.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 18:20 Skuteczny atak Sama Deroo.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 18:18 Siergiej Tietiuchin - as serwisowy.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 17:18 Czas dla trenera ZAKSY w okresie dobrej gry gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 16:18 Zablokowany Sam Deroo.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 13:17 Ryzykowny, ale skuteczny atak Łukasza Wiśniewskiego! Czas dla opiekuna Biełogorie.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 13:16 Przewaga ZAKSY na drugiej przerwie.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 12:15 Punkt dla ZAKSY po weryfikacji.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 10:12 Skuteczny blok ZAKSY. Goście uzyskali przewagę po okresie dobrej gry.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 8:8

Rozpoczęło się kolejne spotkanie polskiego klubu w Lidze Mistrzów CEV: PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova. Transmisja w Polsacie Sport, relacja na żywo na Polsatsport.pl:

PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova. Relacja i wynik na żywo

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 7:8 Punkt zaliczki ZAKSY na pierwszej przerwie trzeciego seta.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 7:6 Zablokowany Rafał Buszek.

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 4:3 Skuteczny atak Maksima Żygałowa

Biełogorie - ZAKSA 1:1, 3:1 Rozpoczynamy trzecią partię. Dobry początek seta w wykonaniu gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 1:1 (13:25, 25:21) Nieudany serwis Benjamina Toniuttiego zakończył drugą odsłonę.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 24:20 Piłka setowa dla gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 23:19 Dmitrij Muserski z przechodzącej piłki.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 22:19 Kolejny błąd kędzierzynian.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 21:19 Autowy atak Dawida Konarskiego.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 18:19 Kolejny skuteczny blok ZAKSY, trwa seria gości przy zagrywkach Rafała Buszka.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 18:18 Skuteczny blok ZAKSY.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 18:17 I znów Sam Deroo zakończył akcję gości. Siatkarze ZAKSY wrócili do gry, czas dla trenera gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 18:16 Dwie skuteczne kontry Sama Deroo

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 18:14 Dawid Konarski przerwał serię gospodarzy.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 17:13 Okres dobrej gry gospodarzy, przy kłopotach ZAKSY z przyjęciem. Trener kędzierzynian poprosił o drugi w tym secie czas.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 16:13 Trzy oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 13:13 Punkt dla ZAKSY po weryfikacji.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 13:12 Ferdinando de Giorgi poprosił o czas.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 12:12 Maksim Żygałow obił blok rywali.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 11:11 Siergiej Tietiuchin obił blok rywali.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 8:10 Kolejna znakomita akcja ZAKSY! Po skutecznym ataku Dawida Konarskiego trener gospodarzy poprosił o przerwę.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 8:8 Skutecznie Sam Deroo.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 8:7 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 6:6 Znakomitą akcję ZAKSY skończył Sam Deroo.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 5:4 Zerwany atak Dawida Konarskiego.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 4:4 Sam Deroo zaatakował w siatkę.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 3:3 Skuteczny atak Dmitrija Muserskiego.

Biełogorie - ZAKSA 0:1, 1:2 Rozpoczynamy drugą partię!

Biełogorie - ZAKSA 0:1 (13:25) Zepsuta zagrywka gospodarzy zakończyła pierwszą partię.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 12:24 Piłka setowa dla ZAKSY.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 12:23 Zablokowany atak Dawida Konarskiego.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 10:22 Łukasz Wiśniewski - as serwisowy.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 10:21 Dawid Konarski zakończył kontrę ZAKSY.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 9:19 Znakomite rozegranie i Rafał Buszek efektownie kończy akcję ZAKSY!

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 8:18 Skuteczny atak Sama Deroo.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 7:17 As serwisowy Mateusza Bieńka. Dziesięć oczek przewagi ZAKSY!

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 7:16 Łukasz Wiśniewski ustalił wynik na drugiej przerwie technicznej. Zdecydowana przewaga ZAKSY.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 6:14 Mateusz Bieniek obił blok rywali.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 5:13 Rosjanie zablokowali rywali w pierwszej fazie tego seta. O drugi czas poprosili szkoleniowcy Biełogorie Biełgorod.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 4:11 Dwa skuteczne bloki Mateusza Bieńka w dwóch kolejnych akcjach.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 4:9 Dawid Konarski kończy kontrę ZAKSY.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 4:8 Cztery oczka zaliczki mistrzów Polski na pierwszej przerwie.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 3:5 Dawid Konarski wpadł w siatkę.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 1:5 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 0:4 Trener gospodarzy poprosił o czas.

Biełogorie - ZAKSA 0:0, 0:3 Znakomity początek ZAKSY!

SKŁADY:

Biełogorie: Marlon, Chtiej, Smoljar, Tietiuchin, Muserski, Żygałow – Martyniuk (libero).
ZAKSA: Toniutti, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo – Zatorski (libero).

Początek meczu Biełogorie Biełgorod - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o godzinie 17.00.