Major CS:GO z milionem dolarów w puli odbędzie się w Krakowie!

E-sport
Major CS:GO z milionem dolarów w puli odbędzie się w Krakowie!
fot. PGL

Nie lada gratka czeka polskich fanów Counter-Strike: Global Offensive. PGL zapowiedziało kolejny turniej rangi Major. Co najważniejsze, impreza odbędzie się w... Krakowie! Największe gwiazdy CS:GO powalczą w TAURON Arenie o milion dolarów już w dniach 21-23 lipca.

Kolejny turniej Counter-Strike: Global Offensive o randze Major z milionem dolarów w puli nagród odbędzie się w Polsce! Najlepszych zawodników z całego świata gościć będzie krakowska TAURON Arena. Organizatorem przedsięwzięcia po raz pierwszy zostało PGL, które od 2002 roku trudni się między innymi w tworzeniu e-sportowych turniejów. Do tej pory mieli okazję organizować zmagania w ramach takich tytułów, jak CS:GO, DOTA2, League of Legends, Hearthstone, czy Heroes of the Storm.


Impreza zaplanowana została podzielona na dwie części. Od 16 do 19 lipca będziemy świadkami zmagań w ramach fazy grupowej, a od 21 do 23 lipca zostaną rozegrane playoffy. Impreza spod szyldu PGL będzie pierwszym od dwóch lat Majorem zorganizowanym w Polsce. W przeszłości na terenie naszego kraju urządzono już dwa turnieje sponsorowane przez Valve. Zarówno podczas EMS w 2014 roku, jak i ESL One w 2015 roku areną zmagań był katowicki Spodek. Tym razem to Kraków zadebiutuje w roli gospodarza najważniejszego wydarzenia w kalendarzach fanów CS:GO. Miasto królów miało już okazję zostać światową stolicą e-sportu za sprawą organizacji finałów LCS.

 

Połowę listy uczestników zapełnią, zgodnie z tradycją, tak zwane legendy. Takie miano otrzymały formacje, które na ELEAGUE Major dotarły do fazy pucharowej. Tym samym pewne miejsce na PGL Major mają już następujące ekipy.

 

  • Astralis
  • Virtus.pro
  • fnatic
  • SK Gaming
  • FaZe Clan
  • Gambit Esports
  • Natus Vincere
  • North

 

Pozostałe osiem miejsc zostanie rozdysponowane pomiędzy drużyny startujące w internetowych turniejach kwalifikacyjnych. Harmonogram tej wstępnej fazy eliminacji prezentuje się następująco.

 

Ameryka: 8-11 czerwca

Europa: 15-18 czerwca

Wspólnota Niepodległych Stanów: 8-11 czerwca

Azja: 1-4 czerwca

 

Triumfatorzy z każdego regionu otrzymają zaproszenie do udziału w ostatecznej fazie eliminacji zorganizowanej w warunkach lanowych. Ten decydujący etap odbędzie się 29 czerwca – 2 lipca. Po jego rozstrzygnięciu poznamy sylwetki pozostałych ośmiu zespołów, które dopełnią listę uczestników.

Wojciech Podgórski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze