Piotr Gruszka objął stanowisko trenera GKS w lipcu 2016 roku podejmując się wielkiego wyzwania, jakim była budowa drużyny na miarę PlusLigi. 450-krotny reprezentant kraju, wicemistrz świata i mistrz Europy doskonale sprawdził się w roli pierwszego trenera katowickiego zespołu. W bieżącym sezonie GKS pod jego kierownictwem wygrał już 12 spotkań i zajmuje miejsce w połowie tabeli siatkarskiej ekstraklasy. Nowa umowa trenera Gruszki będzie obowiązywała przez kolejne dwa sezony – poinformowano na stronie internetowej klubu.

 

 

– Choć GKS Katowice przystępował do PlusLigi jako absolutny beniaminek, to w trwających wciąż rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Nasz zespół szybko wyrobił sobie markę solidnej drużyny, co przed startem sezonu nie dla wszystkich było oczywiste. Spora w tym zasługa trenera Piotra Gruszki. Dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy ze szkoleniowcem. Jesteśmy przekonani, że siatkarze GieKSy pod wodzą trenera Gruszki mogą w następnych sezonach czynić kolejne postępy i bić się o coraz wyższe lokaty – powiedział prezes GKS Katowice Wojciech Cygan.

 

Przypomnijmy, że Piotr Gruszka prowadzi również rozmowy z PZPS w sprawie objęcia funkcji asystenta selekcjonera reprezentacji  Polski Ferdinano De Giorgiego.