Team Kinguin żegna się z dwoma graczami

E-sport
Team Kinguin żegna się z dwoma graczami
fot. Team Kinguin

Z Team Kinguin odchodzi dwójka zawodników. Po niezbyt udanym wiosennym splicie w wykonaniu drużyny szeregi organizacji opuszczają toplaner Marcin „Icebeasto” Lebuda oraz dżungler Wojciech „Tabasko” Kruza. Co ciekawe, pozostali zawodnicy również nie są stuprocentowo pewni miejsca w składzie.

Zakończenie współpracy z Tabasko i Icebeasto może okazać się dość zaskakujące, szczególnie zważywszy na fakt, że wspomniany duet stanowił o sile drużyny na jej drodze do EU Challenger Series. Warto jednak zauważyć, że od dłuższego czasu wspomniani gracze mieli problem ze zrobieniem postępu i nieustannym poprawianiem swojej gry, natrafiając na pewną blokadę. Ostatecznie ciężar oczekiwań w połączeniu z poziomem zaplecza LCS w decydujących momentach nieco ich przytłaczał, a dwójka Icebeasto-Tabasko nie prezentowała się już aż tak dobrze jak przed dołączeniem do cyklu.

 

W kontekście wspomnianych roszad przede wszystkim warto jednak przyjrzeć się oficjalnemu oświadczeniu wydanemu w tej sprawie przez Team Kinguin:

 

 „Po długich rozmowach w naszym zespołowym gronie zrozumieliśmy, że nie wszyscy gracze są gotowi, by podążyć w kierunku, który obraliśmy na nadchodzące lato. Razem doszliśmy do wniosku, że nadeszła chwila, kiedy ścieżki Marcina ‘Icebeasto’ Lebudy i Wojciecha ‘Tabasko’ Kruzy z Team Kinguin powinny się rozejść”

 

Treść wypowiedzi formacji nakazuje przypuszczać, że związek z decyzją miały czynniki niezwiązane z grą i jednoznacznie potwierdza, że to drużyna zdecydowała się pożegnać z zawodnikami. Takie przeświadczenie umacnia także fakt, że na swoim twitterze Tabasko umieścił opis dotyczący poszukiwań drużyny. Niewykluczone jednak oczywiście, że po występach w EU Challenger Series zawodnikom uda się znaleźć solidny zespół na zapleczu elitarnego cyklu LCS.

 

Pozostając tymczasem w temacie Team Kinguin, formacja wspomina również o potencjalnych następcach toplanera i dżunglera. Drużyna nie będzie się w tym kontekście ograniczać do rodzimych graczy i poszuka wartościowych zmienników przede wszystkim wśród zagranicznych zawodników. Testowani będą nie tylko kandydaci do ról toplanera i dżunglera, ale również pretendenci na pozostałe pozycje, które na ten moment zajmują Sebastian „Sebekx” Smejkal (midlaner), Paweł „Woolite” Pruski (strzelec) oraz Paweł „Delord” Szabla (wspierający).

 

Team Kinguin zajął w wiosennym splicie przedostatnią, piątą lokatę i tym samym jest zmuszony do walki o re-kwalifikację do cyklu w letnich zamkniętych eliminacjach. Jednocześnie formacja rywalizuje w top16 trwających Mistrzostwach Polski. Najważniejszy krajowy turniej drużyna dogra jednak w dotychczasowym składzie.

Rafał Fiodorow, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze