Turniej w Halle sprawdzianem kadry bokserów przed mistrzostwami Europy

Sporty walki
Turniej w Halle sprawdzianem kadry bokserów przed mistrzostwami Europy
fot. PAP

Turniej w niemieckim Halle, który potrwa do 17 marca, jest kolejnym sprawdzianem polskich bokserów przed czerwcowymi mistrzostwami Europy w Charkowie. Młodzieżowy czempionat kontynentu rozpoczął się w rumuńskiej miejscowości Braiła.

W tradycyjnych zawodach w Halle uczestniczy sześciu pięściarzy z szerokiej kadry narodowej prowadzonej przez trenera Karola Chabrosa. W tym gronie są uczestnicy ligi World Series of Boxing (WSB) w barwach Rafako Hussars Poland Dawid Michelus (64 kg), Damian Kiwior (69 kg) oraz Arkadiusz Szwedowicz (81 kg). Wszyscy wymienieni rozpoczną walki od ćwierćfinałów, jako jedyny w półfinale na podstawie losowania znalazł się Mateusz Figiel (+91 kg).

 

Natomiast w MME U-22 uczestniczy siedmiu innych zawodników z Polski, m.in. Adrian Kowal (56 kg), Daniel Adamiec (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (81 kg).

 

Wcześniej w tym sezonie biało-czerwoni walczyli w turniejach w Debreczynie i Sofii, a także w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się z Białorusią (14:10) w meczu towarzyskim.

 

W planach są występy w mistrzostwach Polski i turnieju im. Feliksa Stamma oraz spotkania z Niemcami i Rosjanami, a później ME w Charkowie (14-25 czerwca). Ćwierćfinaliści ukraińskich zawodów zakwalifikują się do mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu (Niemcy).

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze