Kapitalna wymiana zakończona atomowym atakiem N’Gapetha (WIDEO)

Siatkówka

Mecz pomiędzy Asseco Resovią, a Azimutem Modeną był pełen emocji. We włoskiej drużynie szczególnie błyszczał Earvin Ngapeth, który w pierwszym secie kapitalnie obronił piłkę "siatkarską żabką". Gwiazda Modeny od razu poderwała się z boiska i chwilę później fenomenalnie wykończyła akcję do linii.

Akcja rozpoczęła się od zagrywki Włochów, z którą gracze Resovii nie mieli większego problemu. Pewnie odebrali piłkę i wystawili ją do Schoepsa, który zagrał ją z prawej strony. Siatkarzom Modeny udało się obronić ten, dzięki Rossiniemu, który wystawił ją N’Gapethowi. Ten uderzył mocno w środek boiska, jednak rzeszowianie wyprowadzili z tego szybką kontrę.

 

Dynamiczna akcja trwała dalej, gwiazda Modeny wybroniła drużynę „siatkarską żabką” i już po chwili piłka leciała już na drugą stronę boiska. Skutecznie została jednak zatrzymana przez blokujących Resovii. Ten emocjonujący pojedynek wygrali ostatecznie Włosi, dzięki szybkiej i skutecznej akcji N’Gapetha. – To co ten chłopak wyprawiał tutaj w defensywie, biegając z jednej strony na drugą siatki, podbijał te piłki... i trafił idealnie do linii – powiedział po zakończonej akcji Ireneusz Mazur.

 

Asseco Resovia Rzeszów ostatecznie przegrała z włoskim zespołem Azimut Modena 2:3 (25:23, 19:25, 27:25, 19:25, 12:15) w pierwszym meczu 1. rundy play-off Ligi Mistrzów siatkarzy. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 23 marca.

Agnieszka Nurzyńska, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze