Po przegranej przed tygodniem, zespół Budowlanych w rewanżu we własnej hali czekało bardzo trudne zadanie. Do wyeliminowana czołowego tureckiego zespołu potrzebowały zwycięstwa 3:0 lub 3:1 i triumfu w "złotym secie". Galatasaray do znalezienia się w najlepszej czwórce wystarczyły zaś dwa wygrane sety.

 

Dużej szansy na przedłużenie nadziei gospodynie nie wykorzystały w pierwszej odsłonie. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza prezentowały się w niej naprawdę dobrze, a Kaja Grobelna i Julia Twardowska były nie mniej skuteczne niż największe gwiazdy Galatasaray – Włoszki Nadii Centoni i Belgijki Charlotte Leys.

 

Po kolejnym ataku Grobelnej łodzianki prowadziły 19:15, ale jak się okazało nawet taka przewaga nie wystarczyła do wygrania seta. Drużyna gości głównie za sprawą Centoni odrobiła straty, a następnie objęła prowadzenie 24:22. Atakująca reprezentacji Włoch zdobyła również decydujący punkt.

 

W drugiej partii ponownie wydawało się, że siatkarki z Łodzi są w stanie nawiązać walkę. Tak było jednak tylko do stanu 12:12. Po czterech zdobytych punktach z rzędu przyjezdne uzyskały bezpieczną przewagę (16:12). Pewne prowadzenie utrzymały do końca seta, którego zakończyły blokiem na Sylwii Pyci, pieczętując tym samym awans do półfinału Pucharu CEV.

 

O tym, że ich sukces nie był dziełem przypadku potwierdziły też w trzeciej partii. Od jej początku turecki zespół prowadził wysoko i nie pozwalał gospodyniom zniwelować kilkupunktowej straty. Spotkanie zakończyło się po błędzie na siatce Heike Beier.

 

Siatkarki Budowlanych we wcześniejszych rundach wyeliminowały mistrza Czarnogóry Luka Bar i wicemistrza Francji RC Cannes. Galatasaray w półfinale zmierzy się rosyjskim Dinamem Kazań.

 

 

Grot Budowlani Łódź - Galatasaray Stambuł 0:3 (23:25, 18:25, 17:25).

 

Budowlani: Pavla Vincourova, Sylwia Pelc, Heike Beier, Julia Twardowska, Sylwia Pycia, Kaja Grobelna – Paulina Maj-Erwardt (libero) – Martyna Grajber, Natalia Strózik, Ewelina Tobiasz.

Galatasaray: Nadia Centoni, Christina Rusewa, Seda Aslanyurek, Charlotte Leys, Sinead Jack, Gamze Alikaya - Nihan Guneyligil (libero) – Ada Germen, Guldeniz Onal, Asli Kalac, Nursevil Aydinlar, Isil Oz.