Ekipa z Jastrzębia-Zdroju jest rewelacją obecnego sezonu i wciąż liczy się w walce o najwyższe lokaty. Drużyna dowodzona z ławki trenerskiej przez Marka Lebedewa ma przed sobą jasny cel – awans do czołowej czwórki, i na boisku robi wszystko, by sprostać temu zadaniu.

 

We wtorek 28 marca o godzinie 18.00 Pomarańczowi zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice. Mecz w Spodku ma dla drużyny ogromne znaczenie. Po pierwsze, są to prestiżowe siatkarskie derby Śląska, dodatkowo rozgrywane w Mekce polskiej siatkówki, a po drugie będzie to przedostatni akord tej część sezonu. Punkty w tym starciu mogą okazać się bezcenne w kontekście ewentualnej walki o medale.

 

"Nie musimy Was przekonywać, jak ważne dla zespołu jest wsparcie z trybun. Głośny doping własnych fanów nie raz pomagał drużynie odwracać losy setów i był czynnikiem, który przychylał szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Mając to na uwadze, zarząd naszego Klubu przy wsparciu sponsora postanowił zorganizować transport tam i z powrotem na mecz z GKS-em! Za symboliczną złotówkę wsiadacie w podstawione przez Jastrzębski Węgiel autokary i sprzed Hali Widowiskowo-Sportowej udajecie się na mecz do Spodka. Po Waszej stronie pozostaje zakup biletu na to spotkanie. W Spodku będziemy mieli zarezerwowany jeden sektor z miejscami przeznaczonymi wyłącznie dla fanów Pomarańczowych" - czytamy na stronie internetowej Jastrzębskiego Węgla.

 

Bilety w cenie 20 złotych będą dostępne od poniedziałku 20 marca w siedzibie klubu. Warto się pospieszyć, gdyż pula biletów jest ograniczona!

 

"Oczekujemy od Was odpowiedniego stroju na mecz, rzecz jasna w klubowych barwach, pozytywnego nastawienia i mocnego wsparcia z trybun na miejscu w katowickiej hali. Będzie to też wyjątkowa okazja do wspólnego dopingowania naszego zespołu wraz z Klubem Kibica Jastrzębskiego Węgla. Jesteśmy przekonani, że odzew z Waszej strony będzie ogromny. Zatem, inwazję na Spodek czas zacząć!" – informuje strona klubu.

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po 27. kolejkach zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 61 punktów. O punkt wyprzedzają czwartą PGE Skrę Bełchatów i o pięć koleją ekipę w stawce – Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Lebedewa są więc blisko awansu do czołowej czwórki.

 

 

Oto rozkład jazdy siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w ostatnich meczach fazy zasadniczej:

 

2017-03-18: Onico AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel (transmisja – Polsat Sport).
2017-03-28: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel (transmisja – Polsat Sport).
2017-04-01: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI