Sporty walki

Pierwsze starcie dla Wacha! Polak cięższy od...

Werwejko był faworytem tego pojedynku, ale od początku było wiadomo, że Nascimento to bardzo niewygodny rywal. Przekonał się o tym m.in. Mariusz Wach (32-2, 17 KO), który musiał się bardzo natrudzić w zeszłorocznej walce z Brazylijczykiem. Styl 36-latka z Kraju Kawy był znany i wiadomo było, że będzie klinczował i uderzał "cepami". Tak też było od początku starcia. Urodzony na Ukrainie zawodnik potrafił jednak kilkukrotnie zagrozić rywalowi i inauguracyjne starcie padło jego łupem.

 

Potem jednak do głosu doszedł Nascimento, który trafił kilka razy 28-latka, na dodatek pokazał ogromne doświadczenie. Werwejko słabł z minuty na minutę i pod koniec trzeciego starcia był liczony. Kwestią czasu było kiedy sędzia przerwie pojedynek. Ukrainiec był niezwykle wycieńczony, chwiał się na nogach nawet po swoich ciosach. W piątej odsłonie po serii uderzeń Brazylijczyka arbiter podjął słuszną decyzję i przerwał pojedynek. To pierwsza porażka Werwejko na zawodowych ringach. Ukraiński pięściarz nie spełnił oczekiwań, a porażka z Nascimento zapewne zahamuje jego karierę.

 

W bodajże najlepszej walce tego wieczoru Jordan Kuliński (4-0-1, 1 KO) wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Piotrem Podłuckim (4-1, 2 KO). Stawką tego pojedynku była wypłata obu, gdyż zawodnicy przed starciem umówili się, że zwycięzca zgarnia całą gażę. 

 

Wyniki gali w Żyrardowie:

 

Marcelo Nascimento (23-14, 20 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Sergieja Werwejko (5-1, 3 KO)

Jordan Kuliński (4-0-1, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Piotra Podłuckiego (4-1, 2 KO)

Norbert Dąbrowski (20-6-1, 8 KO) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Michała Graszka (6-6, 4 KO)

Kamil Gardzielik (2-0, 1 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Kasjana Inglota (0-1)

Paulina Raszewska (1-0) pokonała niejednogłośnie na punkty Bojanę Libiszewską (5-20, 1 KO)

:
Zapis relacji

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z gali w Żyrardowie. Transmisja tego wydarzenia od godziny 20.30 w Polsacie Sport Fight oraz od 22.55 w Polsacie Sport.

W walce wieczoru niepokonany na zawodowych ringach Sergiej Werwejko skrzyżuje rękawice z Marcelo Nascimento.

Oto skrót walki Brazylijczyka z Mariuszem Wachem

 

A propos jeszcze Mariusza Wacha to jutro zapraszamy Państwa na transmisję gali z Lipska, na której "Wiking" zmierzy się z Erkanem Teperem. Polsat Sport Fight od 20.00 oraz Polsat Sport od 22.00.

Już za chwile, pierwsze i jedyne dziś starcie kobiet...

Karta walk gali w Żyrardowie

Sergiej Werwejko (103,5 kg) - Marcelo Nascimento (104,5 kg)

Jordan Kuliński (77 kg) - Piotr Podłucki (78,2 kg)

Norbert Dąbrowski (82 kg) - Michał Graszek (85 kg)

Kamil Gardzielik (76,4 kg) - Kasjan Inglot (77 kg)

Paulina Raszewska (54,7 kg) - Bojana Libiszewska (55 kg)

Zawodniczki już wychodzą do ringu!

Paulina Raszewska - Bojana Libiszewska: Runda 1

Raszewska, mimo debiutu wyszła bardzo pewna siebie. Libiszewska, która w zeszłym roku stoczyła aż 12 walk, rozpoczęła nieco spokojniej. Kilka prawych ciosów debiutanki nie zrobiło dużego wrażenia na rywalce.

Paulina Raszewska - Bojana Libiszewska: Runda 2

Libiszewska nastawiła się na kontry, w jej poczynaniach widać duże doświadczenie. W atakach obu można dostrzec mało dokładności. Dużo klinczowania, a za nami już połowa pojedynku. 

Paulina Raszewska - Bojana Libiszewska: Runda 3

Kolejna dosyć wyrównana runda. Kilka ładnych obustronnych wymian pod koniec partii. Bardzo zacięty pojedynke, rozstrzygnąć może ostatnia odsłona.

Paulina Raszewska - Bojana Libiszewska: Runda 4

Libiszewska cały czas dobrze pracuje lewym prostym, potrafi sobie nim ustawić rywalkę i jak dotąd dobrze jej to wychodzi. Raszewska wydaje się bardziej aktywna, jednak nie umie wyrządzić dużych szkód przeciwniczce. 

Paulina Raszewska - Bojana Libiszewska:

Niejednogłośną decyzją sędziów pojedynek wygrała Paulina Raszewska!

A do ringu zmierzają już Michał Graszek oraz Norbert Dąbrowski - 10 rund, waga półciężka.

Norbert Dąbrowski  - Michał Graszek: Runda 1

Dąbrowski wedle przewidywań kontrolował walkę i już w pierwszej rundzie posłał rywala na deski. Sędzia przerwał pojedynek i to jednostronne starcie skończyło się szybciej niż się zaczęło.

Szybkie tempo gali! Przed nami trzecia walka tego wieczoru Kamil Gardzielik vs Kasjan Inglot w wadze superśredniej.

Kamil Gardzielik - Kasjan Inglot: Runda 1

Gardzielik, mimo że jest niższy świetnie kontrolował walkę. Rywal praktycznie nie potrafił mu zagrozić i systematycznie był rozbijany. Jedyne czego nie można zarzucić Inglotowi to ambicja. Już po pierwszej rundzie debiutant ma rozbitą twarz i zapewne wszytsko skończy się w drugiej odsłonie.

Kamil Gardzielik - Kasjan Inglot: Runda 2

Różnica w doświadczeniu, technice, szybkości jest aż nadto widoczna. Zmasakrowana twarz Inglota jest najlepszym świadectwem przewagi Gardzielika. Mimo to w dalszym ciągu sie nie poddaje.

Kamil Gardzielik - Kasjan Inglot: Runda 3

Pierwsze deski Inglota okazały się jego ostatnimi w tej walce. Całkowita dominacja Gradzielika i zasłużone zwycięstwo.

Czas na przedostatnią walkę: Jordan Kuliński vs Piotr Podłucki. Zawodnicy przed pojedynkiem dogadali się, że zwycięzca zgarnie nie tylko swoją wypłatę, ale i przegranego.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 1

Szybka walka od początku, mało przestojów, praktycznie zero klinczowania. Wyższy Podłucki próbuje porstymi ciosami dystansować przeciwnika. Kulińskiemu wyraźnie nie może się przebić przez gardę rywala. Po pierwszej odsłonie możemy się spodziewać bardzo dobrej walki.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 2

Podłucki góruje nad rywalem warunkami fizycznymi, ale jest zbyt statyczny. To się na nim zemściło i po kapitalnej serii ciosów Kulińskiego padł na deski. Szybko jednak wstał i spokojnie dotrwał do końca odsłony.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 3

Kuliński lepiej znosi trudy tego pojedynku, jest również szybszy. Podłucki chowa sie za podwójną gardą, a jego ciosy nie trafiają w zwinnego rywala. Młodszy z pięściarzy wydaje się na razie lepszym zawodnikiem.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 4

Czwarte starcie już nie tak dynamiczna, jak poprzednie. Podłucki wydaje się bardziej wyczerpany od przeciwnika, ale to on zadaje więcej ciosów. Chyba najsłabsza runda tego pojedynku już za nami.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 5

Kuliński cały czas próbuje skrócić dystans i jeżeli już mu się to udaje to w tarapatach jest Podłucki, który otrzymał już kilka mocnych ciosów. Kryzys bardziej doświadczonego  trwał kilka dobrych sekund, ale w końcówce rundy potrafił się podnieść i jeszcze w miare możliwości odgryźc się rywalowi.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 6

Walka stoi na wysokim poziomie, wymiany mogą się podobać i spokojnie stwierdzamy, że to jak na razie pojedynek wieczoru. Dalej dominuje Kuliński, lecz jego starszy przeciwnik nie daje za wygraną. Podłucki już po raz kolejny pokazał, że to końcówki rund są jego domeną.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 7

Lewe proste - na nich bazuje Podłucki, ale jego ciosy nie są przekonujące i nie robie wrażenia na Kulińskim. On zaś jakby troche przygasł i nie jest już tak aktywny. W dalszym ciągu to jednak jego uderzenia są mocniejsze.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki: Runda 8

Ostatnia decydująca runda zaczęła się od ataków Kulińskiego, który wyraźnie zatrzymał siły na finałową odsłonę. Obaj jednak bardzo odczuwali trudy starcia i żaden nie podjął się odważniejszych akcji. Walka mogła się podobać zgromadzonym w Żyrardowie kibicom. Decyzję podejmą sędziowie. Z lepszej strony zaprezentował się Kuliński.

Jordan Kuliński - Piotr Podłucki:

Jednogłośna decyzja sędziów na korzyść Kulinskiego!

A przed nami walka wieczoru! Sergiejem Werwejko (5-0, 3 KO) vs Marcelo Nascimento (22-14, 19 KO)! 8 rund, waga ciężka.

Sergiej Werwejko - Marcelo Nascimento: Runda 1

Nascimento, podobnie jak w walce z Wachem będzie dużo klinczował. Brazylijczyk trafił raz urodzonego na Ukrainie zawodnika, ale pierwsza odsłona na korzyść Werwejko. Ukrainiec musi jednak uważać na cepy rywala.

Sergiej Werwejko - Marcelo Nascimento: Runda 2

Werwejko próbował atakować, lecz jego ciosy rzadko kiedy dochodziły do celu. Ogromne doświadczenie Brazylijczyka nie pozwala na wiele Ukraińcowi. 28-latek jest zbyt przewidywalny, a na dodatek pod koniec rundy otrzymał kilka mocnych ciosów.

Sergiej Werwejko - Marcelo Nascimento: Runda 3

Mocno rozbity jest Werwejko - to efekt niezwykle skutecznych cepów Nascimento. Ukrainiec wyraźnie czeka na jeden cios, który mógłby zakończyć pojedynek. 28-latek cały czas przekonuje się, jak niewygodnym rywalem jest starszy o 8 lat rywal. Na minutę przed koncem Werwejko był liczony, a przeciwnik otrzymał ostrzeżenie za cios w tył glowy.

Sergiej Werwejko - Marcelo Nascimento: Runda 4

Jak słusznie zauważyli komentatorzy, w tej walce jest bardzo mało techniki, to zwykła bójka. Werwejko nie wygląda za dobrze, wolny, schematyczny. Wycieńczony Ukrainiec przewracał się po własnych ciosach, a Nascimento kontynuował swoją taktykę.

Sergiej Werwejko - Marcelo Nascimento: Runda 5

To się musiało tak skończyć! Sędzia przerywa walkę, Werwejko nie miał nic do powiedzenia, wygrał może jedną rundę, ale na więcej nie miał sił. Nascimento znowu pokazał się z dobrej strony na gali w Polsce.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na jutrzejszy pojedynek Mariusza Wacha! Dobranoc.