Gardini nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

Siatkówka

Nowym trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który przejmie stery po Ferdinando de Giorgim, będzie Andrea Gardini – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii włoskiej siatkówki Andrea Gardini – poinformowała strona internetowa klubu.

W związku z objęciem posady trenera reprezentacji Polski przez Ferdinando de Giorgiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stanęła przed wyzwaniem pozyskania nowego szkoleniowca na kolejny sezon. Nowym trenerem naszego Klubu został Andrea Gardini, i to właśnie ten szkoleniowiec zastąpi Ferdinando de Giorgiego na ławce ZAKSY.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach. Dla mnie jako trenera to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. ZAKSA bez wątpienia aktualnie jest najlepszym klubem w Polsce. Wierzę, że również w kolejnym sezonie wspólnie mamy możliwość stworzenia wielkiego, kompletnego zespołu– o podjętej decyzji i przyszłości w ZAKSIE mówił Andrea Gardini. –Bardzo się cieszę, że otrzymałem szansę pracy w takim klubie, zdaję sobie sprawę jak wielka szansa przed nami – powiedział nowy szkoleniowiec.

 

 

Andrea Gardini to wielokrotny reprezentant Włoch, nowy szkoleniowiec ZAKSY w barwach narodowych Italii zanotował 418 występów. W swojej zawodowej karierze Gardini 7 razy sięgał po tytuły mistrza kraju, trzykrotnie zostając mistrzem świata (1990, 1994, 1998), cztery razy stając na najwyższym podium mistrzostw Europy, w Sydney (w 2000 roku) zdobywając również brąz igrzysk olimpijskich. Nie jest to jednak koniec długiej listy sukcesów Gardiniego, jako zawodnik triumfował również w takich rozgrywkach jak Liga Światowa, Puchar Świata. Sukcesy i dokonania Andrei Gardiniego zostały docenione, nowy trener ZAKSY jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame.

 

Po zakończeniu kariery siatkarza Andrea Gardini w Modenie pełnił rolę dyrektora sportowego, w 2011 roku wrócił na siatkarskie parkiety, tym razem w roli szkoleniowca. W latach 2011-2013 jako asystent Andrei Anastasiego pracował z reprezentacją Polski. Aktualnie prowadzi AZS Olsztyn, aby w kolejnym sezonie (2017/18) przejąć stery w po Ferdinando de Giorgim w ZAKSIE.

 

***

 

Gardini nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ przejmuje drużynę z wielkimi ambicjami. W polskiej lidze od grudnia 2014 roku prowadził Indykpol AZS Olsztyn. Przez dwa pierwsze sezony jego podopieczni kończyli rozgrywki na 10. pozycji. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli.

 

 

Drużyna ma szansę na awans do półfinału ligi, mimo że nie ma w składzie gwiazd. Eksperci są zdania, że to właśnie zasługa Włocha, który umiał doskonale ułożyć zespół i ma bardzo dobry warsztat. Tego uczył się chociażby pod okiem Andrei Anastasiego. Gdy obecny trener Lotosu Trefl Gdańsk był szkoleniowcem polskiej kadry, Gardini był jego asystentem.

 

Władze ZAKSY szukały trenera od grudnia 2016 roku, kiedy ogłoszono, że De Giorgi jedynie do końca sezonu poprowadzi Kędzierzynian, a później zajmie się już tylko pracą z reprezentacją. Jak się okazało, mistrzowie Polski mogli wybierać w ofertach. Do klubu spłynęło wiele ofert, w tym m.in. znanych z prowadzenia polskiej kadry Anastasiego, czy Argentyńczyka Daniela Castellaniego.

 

W załączonym materiale wideo mecz ZAKSA - Indykpol AZS 3:1 (24. kolejka PlusLigi, 25 lutego).

RM, zaksa.pl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze